וילון או זכוכית – יתרונות וחסרונות

חדר האמבטיה הוא מהחדרים החשובים ביותר בבית. זהו החדר בו אנחנו מוצאים מפלט מדאגות היום יום ושוטפים מעלינו בסופו של יום עמוס את כל הלחצים שאפפו אותנו במהלכו. בשנים האחרונות, שמים דגש גדול יותר על עיצוב של חדר האמבטיה בשל חשיבותו הרבה.

חדר הרחצה צריך להיות חדר נעים ומזמין וכדי שהוא תמיד יישאר כזה ולא יצטרכו לעבוד קשה לאחר כל מקלחת על מנת להחזיר אותו למצבו הראשוני והנעים, כדאי להתקין מסביב לאמבטיה וילון או זכוכית על מנת שישמרו שהמים לא יתיזו החוצה וירטיבו את הרצפה ואת הרהיטים.

איך יודעים במה לבחור?

כפי שציינו, קיימות שתי אפשרויות – וילון אמבט או זכוכית המכונה – אמבטיון. לכל אחד מהם יש יתרונות וכמובן גם חסרונות. על כן, אם אתם עומדים לפני שיפוץ האמבטיה ומתלבטים במה לבחור, שימו לב ליתרונות ולחסרונות של כל אחד וכך תוכלו לבחור במוצר שהכי מתאים לכם.

חשוב להזכיר נקודה נוספת, שבמידה ואתם מתלבטים בין מקלחון זכוכית לבין אמבטיה מומלץ לכם ללכת על אמבטיון. זאת מכיוון שהוא מהווה למעשה מעין דלת זכוכית אטומה שמונעת מהמים להתיז החוצה ומדמה מאוד מבנה של מקלחון ובכך הוא גורם לאמבטיה להכיל את שתי האפשרויות – גם מקלחון וגם אמבטיה מפנקת.

רוצים מרחב? לכו על אמבטיון

זכוכית שקופה לאמבטיה נותנת תחושה של מרחב גדול יותר וזהו דבר מוצלח מאוד לחדרי רחצה קטנים. עם זאת, כאשר מעוניינים ליצור אווירה של פרטיות או כאשר מעוניינים לאפשר ליותר מאדם אחד להשתמש במקלחת בו זמנית, ניתן להתקין זכוכית אטומה אשר למעשה גורמת מעט להקטנת החלל.

עובש או אבנית?

בשל העובדה כי וילון אמבטיה עשוי מבד ניילון, הוא עלול לצבור עובש במשך הזמן. לעומת זאת, גם על הזכוכית לא ידלגו פגעי הזמן ועלולה להצטבר עליה שכבת אבנית לא אסטטית. חשוב לדעת, כי לשתי הבעיות קיים פתרון. וילונות האמבט החדשים, מיוצרים מחומרים איכותיים, דוחי כתמים ועובש ושומרים על יופי לאורך זמן. לעומת זאת למניעת אבנית יש לטרוח מעט יותר, ולהתקין מסנן אבנית בברז כך שהמים שיתיזו על הזכוכית לא יגרמו לכתמי אבנית.

קראו גם על אביזרים לאמבטיה.

Published
Categorized as Main