שיקום מבנים הוא תחום חשוב לענף. זהו שוק גדול מאוד ויש הרבה סוגים שונים של פרויקטי שיקום. יש אנשים שחושבים שאם אתה יכול לשחזר בניין, אז אתה יכול לעשות הכל. האמת היא שרוב פרויקטי השיקום לא שווים את זה בכלל, אבל רק הטובים שבהם ישוחזרו ליושנה. . כאשר תרצו לשקם בניין, תצטרכו להתעסק בכל היבטי השיקום כדי שהכל יתאים. שחזור של כל מבנה ישן הוא אומנות בפני עצמה, שאנשים רבים היו רוצים להימנע ממנה. עליכם להיות בטוחים שאין בעיות או סכנות נסתרות על מנת שהפרויקט שלכם ייצא לטובה. הכי טוב שאתה כדי להיות מסוגל לעשות זה לוודא שהבניין בטוח, תקין ובמצב טוב. . 

מהי המטרה שלכם בשיקום המבנה?

מה אתה רוצה להשיג? אם ברצונכם לשחזר בניין, כל עוד הוא מכיל או נבנה בתקופת טרום העצמאות, אז ככל הנראה שיקומו ימומן בכבדות על ידי הממשלה. בניין מסוג זה נפוץ באזורים בהם אין פרויקטים עדכניים , ורוב המיומנויות בשיקום אינן נגישות בקלות בגלל היעדר כוח אדם מומחה. סוג זה של בניין נפוץ באזורים בהם אין פרויקטים שוטפים, ורוב המיומנויות בשיקום לא היו נגישות בקלות לפני שתעשיית הבנייה החלה להתפתח. הסוג השני של מבנים הזקוקים לשיקום הוא מבנים, המתמחה באמנות או בפעילויות הקשורות לבידור. אלה כוללים תאטרון ואולם קונצרטים. כמו הסוג הראשון, הבניין צריך לעבור עבודות שיקום כדי להבטיח שהם יהיו שמישים. 

מהן השיטות לשיקום מבנים?

תהליך שיקום מבנה כולל שילוב של שימור ושיפוץ. שיקום עוסק בהחזרה למצבו המקורי, בעוד ששיפוץ עוסק בשינוי המראה והתחושה של הבניין. חשוב לזכור כי לשיקום ולשיפוץ מטרות שונות. שחזור מטרתו להחזיר את המצב המקורי, בעוד שיפוץ מטרתו לשפר את המראה והתחושה של המבנה. מטרת השיקום מושגת על ידי שיקום המבנה כולו או חלקו, ואילו זו של השיפוץ מושגת על ידי שיפורו מבחינה אסתטית. השחזור נעשה פעמים רבות מתוך כוונה לשמר את העבר והשיפוץ נעשה לרוב על מנת לשנות את המראה שלו למטרה חדשה ואחרת. ישנם סגנונות רבים בעיצוב מבנים שניתן להשתמש בהם ודרכים חסכוניות להשיג זאת, כולל מסגרות עץ, עבודות לבנים, בניית בטון, עבודות אבן, טיח תרמי ועבודות גבס.