ספרים מומלצים להדרכת הורים

הורים רבים מרגישים לעיתים תחושות אי וודאות בנוגע לגידול ילדם, כאשר הדילמה העיקרית שצצה בראשם היא "האם דרך החינוך בה הם בחרו היא הטובה ביותר לילדם"? ניתן לומר כי תחושות אלו קיימות בעיקר אצל הורים טריים שזה עתה הפכו להיות הורים מאושרים, למרות שלא מעט הורים "וותיקים" שמגדלים כמה ילדים בביתם תוהים לא פעם מי שיטת החינוך הטובה ביותר.

> כדאי להכיר: פורום הורים באתר סופר דדי

על אף כי לא כל הילדים זהים באישיותם, ולכל ילד יש את צורת ההתנהגות שלו, חשוב לזכור כי כל ילד מוכרח לגדול עם גבולות ברורים אותם ההורים מציבים. גבולות אלו לא רק מסייעים לילד לגדול ולהתחנך בצורה הטובה ביותר, אלא תורמים רבות לעצמאותו ועתידו. כדי לסייע להורים עד כמה שניתן באתגר החינוך והתפתחות נכונה, קיימים לא מעט ספרים מומלצים להדרכת הורים בשלבים שונים בחיי הילד: 

ספרים לתקופת ההיריון

ספר מומלץ להורים טריים או להורים שבדרך, שמחכים בציפייה ללידת ילדם המתוק שייכנס למשפחתם. ספר מסוג זה יעניק להורים מידע מועיל על כל שלבי ההיריון, מהם שלבי ההתפתחות של התינוק ברחם, אלו בדיקות יש לבצע וגם מידע חשוב בנוגע לשלב בו התינוק מגיח לעולם.

ספרי הדרכה לשלב ההנקה

הנקה היא פעולה טבעית שכל אם בטבע מקפידה עליו כדי להזין ולגדל את תינוקה. לכן ספרי הדרכה מסוג זה יתאימו במיוחד עבור אימהות המעוניינות לנסות את תהליך ההנקה, וללמוד כיצד יוכלו לעשות זאת בצורה הטובה והבריאה ביותר לילדיהן.

ספרי הדרכת הורים לפעוטות

פעוטות הם לרוב ילדים בגילאי שנה עד שלוש. בגילאים אלו הקטנטנים מתפתחים בקצב מהיר ומפתיע, וזה גם הגיל בו עליהם ללמוד מה אסור ומה מותר ומהי החשיבות של גבולות. בעזרת ספרי הדרכה להורים, הם יוכלו לדעת כיצד להציב את הגבולות האלו לילדיהם וכך לחנכם בצורה האידיאלית ביותר.

Published
Categorized as Main