מסורבי משכנתא בבנק? יש מה לעשות

בדרך למשכנתא צריך לעבור בבנק ולקבל אישור עקרוני. משמעות הדבר היא שהבנק בדק ומוכן להתחייב על משכנתא בתנאים מסוימים (ריבית, החזר חודשי מסוים וכו'). אבל מה קורה אם הבנק אומר לא? אין ספק שמדובר במצב מביך, מרגיז ולא נעים. אבל שימו לב, אם גם אתם נקלעתם למצב שבו אתם מוגדרים מסורבי משכנתא בבנק, עדיין יש מה לעשות. מומחים פיננסיים בעלי הרקע המתאים יכולים לסייע להפוך את הקערה על פיה ולהשיג מימון לרכישת בית או נכס אחר, לאחוז נכבד מקרב המסורבים.

הבנק סירב – מה עושים עכשיו

לא פשוט להכניס את כל מי שנחשב מסורבי משכנתא לתוך קטגוריה אחת. הסירוב נובע משיקולים שונים שהבנקים מכנים שיקולי אשראי. לעיתים מסורבי משכנתא בבנק יהיה כאלה שבעבר חשבון הבנק שלהם הוגבל. סירוב יכול לנבוע מהיסטוריית אשראי לא נקייה, מכך ששיקים חזרו בחשבון ונסיבות נוספות כגון עיקולים, הולצ"פ בעבר וכו'. אך כאמור, יש מה לעשות. אם הבנק סירב, צריך לפנות לגורם בעל מומחיות בסיוע למסורבים. הטוב ביותר יהיה לפנות לגורמים שמכירים את המערכת מבפנים, כלומר מומחי מימון יוצאי המערכת הבנקאית.

עבור מסורבי משכנתא ניתן לבדוק אופציות ולבנות תיק מפורט שמסייע לגורם המתאים לקבל החלטה אחרת. לבד, קשה מאוד לשנות את דעתו של גורם בכיר שמאשר משכנתא בבנק, משום שההחלטה עשויה להיבדק על פני השטח ולא לעומק. הבנק תמיד יעדיף לקוחות שנראים יותר "בטוחים" ובעלי כושר החזר שנראה גבוה. יועצים פרטיים שעשו עבודה מעמיקה עבור המסורבים, משנים הרבה פעמים את ההחלטה הראשונית. היועצים בתחומי המימון של חברת תשואות פיננסים שמסייעים בפניה למקורות מימון שונים (בפרט מומחים עם קשרים במערכת הפיננסית), יודעים מתי, למי וכיצד ניתן לעזור.

>אנשים חיפשו גם משכנתא לתושבי חוץ

Published
Categorized as Main