4 טיפים לטיפול זוגי מוצלח

בשנת 2020 המודעות ליעילות של טיפול פסיכולוגי הפכה למוכרת יותר. טיפולים רגשיים או ייעוץ אישי לאיכות חיים טובה יותר: הפכו פופולאריים וכיום יותר ויותר אנשים נעזרים במטפלים כדי לפתור בעיות רגשיות או כדי לדעת כיצד מתנהלים נכון בתוך מערכות יחסים. 

אם אתם מתחילים טיפול זוגי – חשוב שתדעו כיצד תוכלו לצלוח את הטיפול ולייצב את הזוגיות שלכם. אז איך עושים זאת באמת? הנה 4 טיפים לטיפול זוגי מוצלח:

היו מסונכרנים

כאשר בן או בת הזוג רוצים ללכת לטיפול אבל אין הסכמה או החלטה הדדית לקבלת הטיפול, הטיפול יהיה פחות יעיל, שכן בסיטואציה כזאת נוצר מצב שאחד מבני הזוג "נגרר" אל תוך סיטואציה שלא רצה להיות בה מלכתחילה. יעוץ זוגי טוב חייב לקרות תוך הסכמה של שני הצדדים לטיפול. 

בחירת מטפלים נכונים 

אתם יכולים לבחור מטפל או מטפלת, אתם יכולים לבחור להיות חלק מקבוצה או לשמוע הרצאות בנושא זוגיות. בכל מקרה, הבחירה היא שלכם ויש לבחור את המטפל או המטפלת שעמם אתה מרגישים נוח יותר. בחרו איש או אשת מקצוע ששניכם רוצים ומחליטים כי הם מתאימים לסייע לכם בתהליך,קראו על טיפול זוגי לאחר בגידה באתר של נעמה רגב

שתפו פעולה 

לעיתים, יועצים זוגיים משתמשים בטכניקות שונות כמו משחק תפקידים, כתיבת מכתבים, משחקים זוגיים להבנת האחר ושאר שיטות טיפול. כשאתם נכנסים לטיפול השאירו את הציניות מחוץ לדלת ושתפו פעולה עם המטפלים. 

דברו על הדברים

חשוב לדבר עם בני הזוג על ההרגשה שלכם בנוגע לתהליך. חלקו איתם את התובנות שלכם, את המסקנות ואת הרצונות בנוגע להמשך הטיפול. באמצעות שיחות כנות תוכלו להתקרב מחדש ולשקם באופן משמעותי את מערכת היחסים. בהצלחה!

Published
Categorized as Main