החמרת מצב נכות כללית – 5 עובדות שחייבים לדעת

לא פעם אנחנו שומעים על נכים רבים שאינם מקבלים את מלוא הקצבה מביטוח לאומי ואנחנו זועמים על כך בשבילם. ועדיין, חשוב מאוד להכיר בעובדות ולומר בדיוק מהי ההגדרה של נכה או חמור יותר, נכות כללית.

החמרת מצב נכות כללית – 5 עובדות שחייבים לדעת

  1. ליקוי ראייה

ליקוי ראייה מתייחס לאנשים עיוורים או בעלי ראייה חלקית. כשמדברים עם אדם עיוור או לקוי ראייה, זה וודאי מצער ולכן, חשוב שאדם זה יקבל את כל ההטבות המגיעות לו מביטוח לאומי. חשוב לזכור: ישנם אחוזי נכות שלא עונות על קטגוריית נכה ויש גם החמרת מצב נכות כללית.

  1. אנשים עם מצבים בריאותיים נפשיים

מחלת נפש היא מונח כללי לקבוצת מחלות הפוגעות בתודעה או במוח של האדם. מחלות אלו, הכוללות הפרעה דו קוטבית, דיכאון, סכיזופרניה, הפרעות חרדה ואישיות, משפיעות על צורת החשיבה, ההרגשה והפעולה של האדם.

  1. אנשים עם מוגבלות שכלית

לאדם עם מוגבלות שכלית, עשויות להיות מגבלות משמעותיות בכישורים הדרושים לחיים ולעבודה בקהילה, כולל קשיים בתקשורת, טיפול עצמי, מיומנויות חברתיות, בטיחות והכוונה עצמית. גם לאדם זה, בחלק מהמקרים מגיעה קצבת ביטוח לאומי.

  1. אנשים עם הפרעת ספקטרום האוטיזם

אוטיזם הוא תיאור הכולל הפרעה אוטיסטית, תסמונת אספרגר ואוטיזם לא טיפוסי. אוטיזם משפיע על האופן שבו המידע נלקח ומאוחסן במוח. אנשים עם אוטיזם בדרך כלל מתקשים בתקשורת מילולית וחברתיות, ובמקרים מסוימים, גם להם מגיעה קצבת ביטוח לאומי.

  1. נכות פיזית

הנכות אותה אנו רואים הכי הרבה במהלך החיים היא נכות פיזית אצל אנשים רבים. חשוב לזכור לאנשים אלה זכאים, במקרים מסוימים, לכל קצבאות ביטוח לאומי, המגיעות לכל נכה ונכה ובאופן מלא.

מוזמנים לפנות לעורך דין לתביעות נכות מעבודה ביטוח לאומי.

Published
Categorized as Main