מה לעשות בחקירת מצ"ח?

בין שעברתם עבירה במודע או שזומנתם לחקירת מצ"ח באופן מפתיע, חשוב לדעת מה יש לעשות בסיטואציה שנקלעתם אליה. לכל דבר שתאמרו או תעשו יש השלכות על החקירה ולכן חשוב מהרגע הראשון להיעזר בייעוץ מקצועי של עורך דין אשר הוא מומחה בתחום זה.

חשוב לדעת

חייל בשירות פעיל, חובה או קבע, יישפט על עבירות במסגרת בית דין צבאי, גם אם העבירות בוצעו בזמן שהיה בחופשה. המשפט ייערך על פי חוק השיפוט הצבאי וחקירה פלילית גם אם היא מתבצעת במצ"ח, תוצאותיה משמעותיות באותה המידה כמו בעת חקירת משטרה אזרחית. המקרים הנפוצים ביותר שבהם נפתחת חקירת מצ"ח הם עבירות סמים, עבירות נשק, הטרדות מיניות, עבירות על חוק הסודיות ועוד.

מתי כדאי לזמן עורך דין

אם ידוע לכם כי הוגשה נגדכם תלונה במצ"ח ועומדת להיפתח חקירה, זה הרגע לפנות לעורך דין מומחה שינחה אתכם מה לעשות בחקירת מצ"ח?! אם נעצרתם במפתיע, צרו קשר עם עורך דין בהקדם האפשרי כדי למנוע מכם לעשות טעויות. חשוב לזכור כי חוקרי מצ"ח הם מקצועיים ביותר, מאומנים ומיומנים וכל מילה, תנועה ומבט שתאמרו ותעשו יכולים להיות משמעותיים לחקירה ולתוצאותיה.

חשוב שעורך הדין שיטפל בחקירה יהיה בקיא בחוק השיפוט הצבאי ובמשמעויות השונות של כל גזר דין. גם בתחומי עבירות שייחודיות לצבא כמו עבירות נשק, ירי וכו'.

המשפט הצבאי

לאחר שהוגשה תלונה ונערכה חקירה ייתכן שהחייל ישוחרר והתיק יעבור לפרקליטות הצבאית לקבלת החלטה להמשך טיפול בתיק. גם לאחר השחרור מהחקירה ייתכן כי החייל יהיה במעקב, יוזמן לחקירה שניה או יתבקש לתת עדויות שונות. חשוב לקבל הדרכה וייעוץ מעורך הדין כדי להשיג את התוצאה הרצויה בצורה הטובה ביותר.

Published
Categorized as Main