מה העונש על נהיגה תחת פסילת רישיון

על פניו לפסול רישיון נהיגה לתקופת זמן מסוימת היא לא מקרה כל כך שכיח. מדובר על פרקטיקה מוכרת שבעיקרה נועדה כדי ללמד את הנהג לנהוג בזהירות רבה יותר להבא. עד כאן לא מדובר על מה שעלול להביא לתוצאות הרות אסון. אבל, במקרה של נהיגה בפסילה, אתם עלולים להיות חשופים לעד כמה שנות מאסר בעקבות הפעולה הזו. 

מדוע זה כך? שתי סיבות עיקריות הובילו את המחוקק לקבוע את התקנה הזו. הראשונה היא שיש נטיה לקהל הישראלי, כמו שכולנו יודעים היטב, לכופף קצת את החוקים ולנהוג כאילו מדובר על המלצה בלבד ולא על החלטה אותה קיבלה רשות אכיפת החוק. ההחמרה בעונש על המפירים את התקנות נועדה עבור הרתעה. בנוסף, ההנחה היא שמי שמפר את התקנות הללו הוא מי ששלום הציבור לא חשוב לו מספיק ולכן עליו לשבת בכלא. 

התחום רחב ויש בו כל מיני אפשרויות 

מה שכמובן כולם צריכים לזכור לאורך כל הדיון הוא שעולם המשפט הוא עולם בו יש לנו כל מיני אפשרויות. הן לא מסתיימות בשחור או לבן בלבד. מתוך כך חשוב לציין כי באמת, הרבה פעמים, יש מקום לפרשנות. התפקיד של עורך הדין הוא להציג את הסיטואציה בפרשנות אחרת ממה שהיינו חושבים לכתחילה. 

ישנן הרבה מאוד תקנות בהן נדרשת התביעה לעמוד כדי לתבועה הרשאה והעמדה לדין במקרה כזה. על הנאשם להיות מודע היטב לכך שהוא נמצא בפסילה של הרישיון, הרכב עליו הוא נוהג צריך להיות רכב שעבורו נדרש רישיון כחוק, ביצוע הפסילה הראשונה היה צריך להיות מבוצע כחוק וכן הלאה. 

כל הפרטים הללו הם מה שבסופו של דבר עלול להוביל להרשאה. עם עו"ד דנה דוד לא תגיעו לשם.