פרופילי גבס מעוגלים נעשים על ידי הוספת שכבת גבס ללוח הקיר היוצרת צורה מעוגלת יותר. פרופיל גבס מעוגל משמש למטרות דקורטיביות וביישומי מגורים. יש לו גם שימושים רבים ביישומים מסחריים, כגון בבניית קירות, תקרות ורצפות.

ניתן להתקין פרופיל גבס מעוגל על כל סוג של משטח לוח קיר, כולל גבס או קיר גבס. הפרופיל מיושם בדרך כלל עם דבק חד-רכיבי לנוחות ההתקנה.

החומר אינו דורש כל עבודת גימור נוספת לאחר ההתקנה וניתן לצבוע אותו או להכתים אותו כך שיתאים לעיצוב שמסביב.

באילו מקרים משמש הגבס בבנייה?

גבס הוא מינרל המשמש בעיקר בבנייה, כקיר גבס וקרטון גבס. הוא משמש גם בייצור מוצרי גבס כגון קיר גבס, גבס ולוח קיר. גבס נמצא בדרך כלל בצורה של גבישים או לוחות.

ניתן למצוא גבס באופן טבעי או שניתן להפיקו מאנהידריט על ידי חימום באמצעות חומצה גופרתית.

חיפוי חוץ באמצעות גבס

גבס הוא מינרל בעל תכולת מים גבוהה והוא בדרך כלל לבן. פרופיל גבס מעוגל הוא הפרופיל הנפוץ ביותר לחיפוי חוץ. זה יכול לשמש על כל סוג של חומרי בניין כגון לבנים, בטון, אבן ועץ. זה יכול לשמש כדי לכסות את פני השטח של קירות, גגות, רצפות ותקרות. פרופיל זה ידוע גם כפרופיל קליפת ביצה או פרופיל אריחים ספרדיים.

פרופילי גבס נמצאים לרוב בבניינים, כמו אלה שנמצאים בבתים ובבתי ספר. הגבס עשוי מסידן גופרתי, שנוצר ממים וחומצה גופרתית. אפשר להכין ממנו גבס וטיח, בין היתר. פרופיל גבס מעוגל הוא סוג של לוח גבס בעל פרופיל מעוגל. סוג זה של לוח משמש בדרך כלל ביישומים אדריכליים, כאשר הקירות שמסביב אינם מרובעים. הפרופיל העגול עוזר ליצור מראה חלק יותר בין הקיר לרצפה.

פרופילי גבס מעוגלים מותקנים בדרך כלל עם שכבה דקה של טיח או קיר גבס מעל ולאחר מכן מסיימים עם צבע או חיפוי עץ.