מה הן התקנות שחלות על מתקני שעשועים?

כולנו יודעים שעד כמה שנרצה לשמור על בטיחות הסביבה כמו גם על בטיחות הילדים שלנו, אנו המבוגרים, לא נצליח ללוות את הילדים בכל עת ובכול מקום, זאת משום שמה לעשות: הילדים שלנו הם אנשים קטנים שרוצים לצאת לחופש, לשחק, להכיר חברים חדשים, לבלות ולהנות מכל מה שיש לעולם להציע.

אחד המקומות הפופולאריים ביותר עבור ילדים הם גני שעשועים המציעים מגוון מתקנים אטרקטיביים כמו נדנדות, קרוסלות, אומגות, קירות טיפוס, מכשירי כושר, מסילות גלישה, מתקני קפיץ ואפילו משחקי אקסטרים או כלי נגינה גדולים.

מי שרוצה לשדרג מרחב ציבורי, עירייה או מועצה ועליו לבחור חברה שתייבא ותתקין את כלל המתקנים הדרושים – זאת כדי לשמח ולאתגר את הילדים באזור – חייב לבדוק כי כלל המתקנים שהחברה מציעה עומדים בתקנים.

מלבד זאת יש לשים לב כי המתקנים שמציעים לכם מתאימים למרחב הנתון, כי הם חדשים ועמידים בפני מזג האוויר והאקלים במקום וכי הם מתאימים לסוג האוכלוסייה. כמו למשל מתקני שעשועים נגישים.

מזמינים מתקני שעשועים? אל תוותרו על תווי תקן

בשל העובדה שאנו לא נמצאים בכל רגע עם הילדים או לא יכולים לגלוש עמם במגלשה או להתנדנד עמם באותה הנדנדה: חשוב כי בזמן שאתם מזמינים מתקני שעשועים לשים לב כי הם עומדים בכול תווי התקן הדרושים למען בטיחות הילדים והסביבה. שימו לב כי המתקנים נושאים תווי תקן ישראלים מחמירים כמו ת"ש 1498.

בחרו מתקנים שעברו בקרת איכות מסוג ISO 9000 וודאו כי לכל מוצר שמציעים לכם יש תו תקן מתאים, כמו תו למסילות גלישה, תו פלטינה, תו תקן למגלשות, תו תקן למתקני קפיץ וכדומה.

זכרו! רק באמצעות קבלת העתק של תעודות או הצגה שלהן באתר של חברת המתקנים – תוכלו להיות בטוחים כי המוצרים שאתם מזמינים ראויים לשימוש ובטוחים עבור ילדים.

Published
Categorized as Main