מאיזה גיל סקוטרים מתאימים לילדים?

סקטורים ידועים גם בשם 'קורקינטים' ומדובר בכלי רכב שאנו רואים יותר ויותר בעשור האחרון. כיום, גם ילדים גם בני נוער וגם מבוגרים משתמשים בכלי הרכב הזה כאשר הורים רוצים לדעת מאיזה גיל סקוטרים מתאימים לילדים ומתי אפשר לוותר על בימבה לילדים. כדי להבין, חשוב להכיר את כלי הרכב הזה ולדעת מהם כללי הבטיחות לשימוש בו. 

קורקינטים והחוק בישראל

על פי החוק, קורקינט לילדים צריך לעמוד בתקנית ובמהירות המקסימאלית שאפשר לנהוג בו. קורקינט אינה עולה במשקל שלו על 12 קילוגרמים ויכול להגיע עד מהירות של 12 קמ"ש בלבד. נפח המנוע של כלי הרכב הזה מגיע עד 100 וואט ויש לוודא שאתם רוכשים סקוטר שמתאים לגיל הילדים ועומד בכל תווי התקן המתאימים לשימוש בכלי כזה. 

לפני רכיבה שימו לב כל החוקים ווודאו כי הילד שלכם חובש קסדה לשמירה על הבטיחות בדרכים. על פי החוק, קורקינט / תלת אופן לילדים מתאים לילדים בני 8 ומעלה בעוד שחשוב ללמד את הילד לרכב גם על אופניים וגם על סקוטר לפני שהוא רוכב לבדו. 

סקוטרים לילדים קטנים

עבור ילדים קטנים אפשר לקנות סקוטר מחברה איכותית כמו סמרט טרייק שמתאים לגילאי שנתיים ומעלה. בחרו סקוטר שאפשר לרכוב בו בבטיחות אבל גם בחופשיות תוך שהילד לומד כיצד להתמצא במרחב ולרכוש בטחון בנהיגה. 

חשוב לבחור סקוטר שיש בו מנגנוני הגנה ושליטה ידיות חזקות שאינן זזות בפתאומיות לצדדים, כמו גם שיש לבחור מוצר על גלגלי גומי איכותיים, מדרך רגל מקומי ומונע החלקה, בלם אחורי וסקוטר שיכול לשאת משקל של יותר מ 20 קילוגרם. באמצעות בחירה נכונה הילד שלכם יכול לרכב בהנאה עם כמה שפחות סיכונים.

Published
Categorized as Main