הפתרון שמשפחות מצאו לסוכות בצל החשש לסגר?

מגיפת הקורונה שמשתוללת בארץ מכניסה משפחות רבות ללחץ וחרדה מה יהיה השנה בחג, האם גם השנה הם ייאלצו להיות לבד ללא המשפחה והילדים. המשמעות בחג הסוכות אינו סתם להיות לבד, ציבור שומרי תורה ומצוות המקפידים לאכול ולישון בסוכה, המשמעות היא לרדת לסוכה שלעתים ממוקמת מחוץ לבנין המגורים ולשהות לבד, ולעתים אף לישון לילה לבד בסוכה.

סוכה בדרך כלל, בנוייה מחומרים קלים שאינם אטומים, המשמעות של שינה בסוכה בלילה קריר לבד אינה נעימה בלשון המעטה, יש מי שימנע משינה בסוכה במקרים כאלו גם מבחינה הלכתית במצב המכונה מצטער.

החשש לסגר אינו רק המצב שלא ניתן לצאת מהבית רק למטרות חשובות מאוד, המשמעות הגדולה ביותר היא העוצר שעלול לחול על על ערים מסויימות או בכלל בכבישי ישראל מה שגורם ללא מעט משפחות הרגילים לחוג את החג בקרבת הילדים והנכדים, ולעתים אף הנינים להישאר מרחוק ללא אפשרות נסיעה ותנועה.

הסגר שהיה בשנה שעברה בתקופת סוכות גרם ללא מעט משפחות להתארגן השנה מראש, החשש לסגר אינו כל כך גדול, אבל גם מול הסיכון הנמוך ההחלטה הייתה למצוא מקום שקט ורגוע שיכול להתאים לכל בני המשפחה לחג, מקום עם שטחי אוויר ונוף משחרר שסתם כך טוב, ובמקרה סגר הוא נחוץ ביותר.

הפתרון של השכרת צימרים לחרדים לחג הסוכות הוא פתרון הצובר פופולאריות גם אצל מי שפחות רגיל לצאת לנופש בחגים, ואת הנופש שלו הוא בדרך כלל עושה בחיק המשפה המצומצמת, דווקא במקרה סגר הפתרון של צימרים למשפחות גדולות חשוב הרבה יותר.

תחום הצימרים והווילות לחרדים, נותן מענה מושלם כאשר מצד אחד ניתן למצוא מקום לכל בני המשפחה, וגם ניתן למצוא צימרים לסוכות לסעודות החג וללינה למי שמקפיד על לינה בסוכה.

ההפרדה בין צימר לצימר לכל משפחה, מאפשר במקרה של תחלואה גבוהה להישאר לבד מבלי לסכן את הסביבה, ומצד שני להישאר קרובים למקרי הצורך.

גורמים בממשלה מבטיחים כל העת כי לא יהיה סגר, אולם הציבור שכבר שבע מאכזבות ומתחלואה שאינה בשליטת הממשלה מחפש פתרונות טובים לחג, תוך חישוב שבמידה וסגר יופעל בחג הם לא יהיו לבד.

Published
Categorized as Main