איך מטפלים באוטיזם?

ילד שמאובחן באוטיזם הוא ילד שיעבור מסלול משלו בחיים. יהיה עליו לקבל
טיפולים שונים וההתפתחות שלו תהיה מלווה על ידי אנשי צוות מקצועיים אשר יחתרו לסגל
לו התנהגות נורמטיבית ככל האפשר חרף המוגבלות שלו. אמנם תרופה לריפוי מלא של
התופעה אין בנמצא. כי מדובר על הפרעה מולדת שאין דרך להעלים אותה. אבל יש כן דרך
לשפר את המצב של האוטיסט, להקנות לו כלים מקצועיים ולאזן את ההפרעה לרמה סבירה.

מהו הטיפול המומלץ?

יש מגוון כלים מקצועיים אותם מציעה טלי אנגור אשר חותרים לשפר את החיים של האוטיסט והסביבה שלו. הכלים הללו נבנו לאחר מחקרים מעמיקים והם עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. יש טיפולים שמועילים לכל אחד, אחרים מתאימים למקרים ספציפיים בלבד. אך בכל מקרה כדאי לדעת שטיפול הולם וחיפוש אחר דרך לשפר את החיים של האוטיסט יוכלו להניב תוצאות.

  • התאמת תכנית תזונתית – היות ולאוכל שאנחנו אוכלים יש השפעה ישירה על המכלול כולו. חשוב מאוד להתאים את התזונה המתאימה אשר תכלול את כל המרכיבים הנחוצים להתפתחות תקינה. התאמת תכנית תזונתית תיעשה לאחר בדיקות דם ופיענוח מעמיק. הממצאים מספרים על חסרים שקיימים בגופו של הילד ועל רעלים אשר פוגעים ביכולות ובכישורים שלו.
  • תוספי מזון – מלבד לתכנית התזונתית המתאימה חשוב מאוד להעשיר את התזונה של הילד בתוספים מתאימים. היות והאוטיזם מושפע מכל המרכיבים שקיימים או לא קיימים בגופו, נכון יהיה לצרוך תוספים מסוימים אשר יש להם השפעה על האוטיזם ועל הסימפטומים של האוטיזם.
  • אימון התנהגות – חלק מהותי מכל טיפול באוטיזם הוא האימון ההתנהגותי. היות והאוטיסט נולד עם לקות בכל מה שקשור להתנהגויות ולרכישת כלים חברתיים, יש להקנות לו את הכלים הללו בצורה חיצונית. מה שאומר שעל ידי ליווי, חיזוקים, הדרכה וכלים מקצועיים נוספים ניתן להוביל אותו להקניית התנהגות נאותה בהתאם לרמת ההפרעה שלו.
  • רפואה אלטרנטיבית – יש כיום מגוון מקצועות ברפואה האלטרנטיבית אשר נועדו להציע פתרונות למצבים שונים בהם הרפואה הקונבנציונאלית הרימה ידיים. הטיפולים הללו עשויים לשפר את המצב, להוביל את הילד למקום טוב יותר, ולהביא לתוצאות נהדרות.
Published
Categorized as Main