לקראת לקיחת הלוואה? איך בודקים דירוג אשראי!

אם אתם רוצים לקחת הלוואה, בין אם זה כדי לקנות רכב חדש ובין אם זה כדי לשפץ את הבית, אתם בוודאי רוצים להשיג את תנאי האשראי הטובים ביותר. 

אתם עושים סקר בין חברות האשראי כדי להבין אלו הלוואות תוכלו לקבל ובאלו תנאים. יכול להיות אפילו שגם הבנק מוכן להלוות לכם בתנאים טובים יותר. 

מה שחשוב לזכור זה שיש כאן עוד גורם שנכנס לתמונה והוא, דירוג האשראי שלכם.

אם דירוג האשראי שלכם טוב, גם ההלוואות שתקבלו יהיו מאוד טובות. לעומת זאת, אם דירוג האשראי שלכם גרוע, חברות האשראי יחשבו פעמיים איזה תנאים לתת לכם.

אז איך בודקים דירוג אשראי? איך אפשר לשפר אותו? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך בודקים דירוג אשראי?

דירוג אשראי אפשר לבדוק בצורה פשוטה על ידי פנייה למוסדות האשראי כאן בארץ ולברר אצלם מה דירוג האשראי שלכם.

כיום יש גם אפליקציה ייעודית שאתם יכולים לראות את הדירוג שלכם ואת פירוט הדו"ח, או לפנות לחברות ייעוץ אשראי מקצועיות המתמחות בתחום כמו חברת קליר.

הדו"ח מורכב מנתונים פיננסיים שלכם ב-3 השנים האחרונות. כמה זמן הייתם במינוס? עד כמה היה המינוס חמור? מה מקור ההכנסה שלכם? כמה הוא? אלו הלוואות נוספות יש לכם?

הסיבה שחברות האשראי משתמשות בדו"ח הזה הוא משום שהם לא רוצים להוציא משאבים על אנשים שיש להם בעיות כלכליות וכשהם לא מחזירים צריך להתחיל הליך של הוצאה לפועל שהוא לא זול בכלל. 

דירוג אשראי של מתחת ל-400 נקודות, יהיה גרוע והתנאים של העסקאות הפיננסיות שאתם עושים, גם יהיו גרועים יותר כי מבחינת החברה יש כאן לקיחת סיכון ולכן, ההלוואה תהיה יותר יקרה.