ההבדלים בין הלוואה לנכס מסחרי למשכנתא רגילה

כל הלוואה הינה צעד שחשוב לבצע אותה במחשבה תחילה. כל הלוואה עשויה להוביל אותנו להוצאות גבוהות ולהתחייבויות רציניות. לכן צריך להיות מחושבים ולקחת הלוואה אחרי בדיקה ובירור מעמיקים. יש הבדלים בין הלוואה לרכישת נכס מסחרי לבין הלוואה שנועדה לממן כל רכישה אחרת. נבחין להלן בהבדלים הקיימים.

אלו ההבדלים בין הלוואה עבור נכס מסחרי לבין משכנתא רגילה

  • הייעוד – ההבדל הראון שהוא הייעוד של הכסף. בעוד משכנתא רגילה נועדה לממן הוצאה רגילה כמו רכישת רכב, רכישת דירת מגורים או שיפוץ, הלוואה לנכס מסחרי נועדה לממן רכישת נכס מסחרי כמו משרד וכדומה.
  • הסכום – במקרים רבים נכס מסחרי עשוי להיות יקר ומשמעותי יותר מנכס סתמי. במידה ואכן כך, ההלוואה שתחפשו תהיה גדולה יותר אם היא עבור מימון נכס מסחרי.
  • המשכון – בכל הלוואה שמוגדרת כמשכנתא יש נכס שממלא את תפקיד המשכון. במידה ומדובר על הלוואה לנכס מסחרי, הנכס המסחרי הוא זה שיהיה במידת האפשר המשכון. כמובן שצריך לבדוק כל מקרה לגופו על מנת להבטיח כי הנכס מתאים לשמש כמשכון, וכי הוא מאפשר לקבל משכנתא בסכום הרצוי.
  • הכיסוי – משכנתא עבור דירת מגורים צריך לשלם מהכנסות כלליות של המשפחה. לעומת זאת עבור רכישת נכס מסחרי ניתן לקחת משכנתא אשר תמומן מהכנסות הנכס. כלומר, מפעילות עסקית, מהכנסות עבור דמי שכירות וכן הלאה.

הייעוץ – בכל מקרה צריך לקחת ייעוץ מקצועי מתוך הבנה והיכרות עם הנישה המאוד מסוימת עבורה מחפשים ייעוץ. לכן צריך לבחור יועץ משכנתא מוצלח ומתאים אשר לו ידע מספק והבנה מעמיקה עבור ייעוץ משכנתא מקצועי ומותאם עבור נכס מסחרי. בעזרת יועץ כזה תוכלו להתקדם הלאה ולהגיע למתן ההלוואה ולאפשור העסקה הרצויה. למידע אודות יועץ משכנתא בתל אביב

Published
Categorized as Main