שתל שבלול – מה זה אומר וכיצד מתקינים את זה?

אתם אולי תתפלאו – אבל לא מעט אנשים בארץ ובעולם סובלים משמיעה ירודה. יש אנשים שנולדו עם לקות שמיעה, יש את מי שנפצע או חלה ואיבד את כושר שמיעתו, יש את מי שהשמיעה שלו נחלשה עם השנים ושאר מקרים שמובילים לחרשות. 

אנשים שסובלים מליקוי שמיעה הם כאלה שסובלים מאוד מחוסר אונים בעיקר בפן החברתי, המשפחתי ואפילו המקצועי. אנשים ששמיעתם נחלשה יגלו עם השנים כי הם כבר פחות יכולים להשתתף בשיחות או להנות ממה שהמשפחה אומרת, יהיה להם לשמוע הרצאות מעניינות, שידורי טלוויזיה, שידורי רדיו וכולי והם יחושו ירידה באיכות חייהם. 

אבל כדי שהמצב הזה השתנה וכדי שתוכלו לחזור לחיים נורמטיביים, נעימים, תרבותיים וחברותיים יותר – כדאי שתכירו שתלים לשמיעה או שתל שבלול שנחשב מסייע מאד למי שסובל מליקוי שמיעה וגם עוזר לחרשים לעבד צלילים לתוכן שיש לו משמעות. 

מה זה שתל שבלול? 

מדובר בהתקן אלקטרוני אותו משתילים בניתוח. השתל מאפשר לכבדי שמיעה וחרשים לשמוע. שתל ההתקן קולט צלילים מהמרחב וממיר אותם לאותות חשמליים המועברים אל עצב השמיעה. ההעברה הזאת עוזרת למוח לתרגם את המידע ובכך מאפשר מידע שאפשר להאזין לו זאת ע בור חירשים ואנשים עם ליקוי שמיעה. 

את השתם מתאימים באמצעות מומחים בתחום הרפואה של האוזן ובאמצעות חוקרים ומומחים שעוסקים בטכנולוגיות חדישות כמו שתל שמיעה. ההתאמה נעשית על פי מצב השמיעה מלידה או כזה שהתדרדר עם הגיל, תוך בחינת האופציות עבור כל מטופל החל מהיכולת להשתיל שבלול שמיעה עד התקנת של מכשירי הגברה במרחב הביתי או במקום העבודה. 

פרטים נוספים באתר של מדטכניקה אורתופון >>>

אז אם אתם רוצים לחיות טוב יותר ולחיות באיכות חיים – זה הזמן להיעזר במומחים על מנת להתאים את הציוד הנכון ביותר עבור החיים האיכותיים ביותר. 

Published
Categorized as Main