האם קיים פיצוי לדור שני של ניצולי שואה?

יש לכם שארי בשר ניצולי שואה? אתם יורשי ניצולי שואה? ייתכן שמגיע לכם פיצויים רבים. גם אם הוריכם קיבלו בחייהם פיצויים וקצבאות ממשרד האוצר ומגרמניה, עדיין יכול מאוד להיות שגם אתם הדור השני של ניצולי השואה, זכאים לקבל לכל הפחות תשלום חד פעמי מהביטוח הסוציאלי של גרמניה.

גם ניצולים שהיו תקופה קצרה ביותר בגטו – כולל גטאות בפולין, רומניה, בולגריה, שנחאי, טרנסניסטריה, אמסטרדם ועוד גטאות באירופה, זכאים לרנטה. לכן ייתכן שגם אתם כדור שני של ניצולי שואה, זכאים לקבל את הפיצויים.

דור שני

אז בואו נראה האם קיים פיצוי לדור שני של ניצולי שואה. כאמור, הדור השני של ניצולי שואה עדויים להיות זכאים, באם הוריהם היו באחד מהגטאות, לתשלום רטרואקטיבי משנת 1997. כמו כן, הזכאות לקבלת פנסיה מגרמניה, היא גם לאלמן – אף אם הניצול נפטר לפני שנים.

במידה וניצולי השואה קיבלו בחייהם קצבאות ממשרד האוצר, גם כן יכולים בני הדור השני לתבוע את הקצבאות דרך ועידת התביעות, או תביעה ישירה מגרמניה. לעיתים אף אם הניצולים כבר קיבלו פיצויים מהביטוח של גרמניה. יש לזכור: דור שני של ניצולי שואה יכולים לקבל קצבה רק אם המנוח היה עדיין בחיים אחרי 2002 / 06 /27.

בדיקת זכאות לקצבאות

על מנת לוודא את זכאותכם לקבלת פיצויים לניצולי שואה , ממשרד האוצר או מהביטוח הסיעודי בגרמניה, פנו לאחת מהחברות העוסקות בעניינים אלו. גופים רבים ומשרדי עורכי דין שונים התמקצעו במיוחד בתחום זה, על מנת להנגיש לכם את כל הידע והעזרה שתצטרכו.

כמו כן תוכלו להיעזר במשרדים אלו לפתרון סכסוכי יורשים, אך לא תמיד תצטרכו להגיע אליהם, מכיוון שהקצבאות מגיעות ישירות אליכם.

Published
Categorized as Main