כיצד לגמול ילד מהרטבת לילה- ד"ר טל שגיא ד"ר קובי שגיא

ילדים בגילאים שונים סובלים מהרטבת לילה. בעוד שבקרב ילדים בגילאי 3-4 הרטבת לילה היא עדיין תופעה שגרתית למדי וזאת בשל גמילת לילה מורכבת יותר מגמילת יום, הרי שאצל ילדים בוגרים יותר הרטבת לילה כבר מהווה תופעה מטרידה למדי. ילדים הסובלים מהרטבת לילה חשים בושה תמידית והורים לילדים המרטיבים בלילה תוהים מה גורם לילד שלהם להרטיב וכיצד הם יכולים לסייע לו. חשוב מאוד לזכור שכעס או הערות כלפי הילד המרטיב אינם חיוניים כלל ויכולים להזיק ועל כן, יש להיאזר בסבלנות ולמצוא את השיטה שתסייע לילדכם.

קראו על כך עוד בכתבה על ד"ר קובי שגיא

כיצד גומלים ילד מהרטבת לילה?

על פי ד"ר קובי שגיא, על אף שכאשר מדובר על ילדים בגילאים בוגרים לא מעט הורים בטוחים כי הסיבות להרטבת לילה הן רפואיות או פסיכולוגיות, הרי רק חלק קטן מהילדים אכן סובל מהרטבות לילה בשל הסיבות הללו. מרבית הילדים סובלים מהרטבות לילה בשל העובדה שהשינה שלהם היא שינה עמוקה מאוד ועל כך יעידו לא מעט הורים שמנסים להעיר את הילד לגשת לשירותים במהלך הלילה ומגלים כי הוא כבד כמו שק תפוחי אדמה ואיננו זוכר בבוקר כלל שניסו להעיר אותו. ישנם ילדים אשר אינם יודעים לשלוט במנגנון ההתאפקות שלהם וגופם מבצע פעולה הפוכה- כלומר: במקום להתאפק כאשר השלפוחית מלאה, הם משחררים את השלפוחית. גמילה מהרטבת לילה צריכה להתבצע בהתאם לסיבה שממנה סובל הילד מהרטבת לילה כפי שנעשה אצל ד"ר קובי שגיא.

ד"ר טל שגיא וקובי שגיא מומחים בטיפול בהרטבת לילה

בקליניקה של ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא יודעים כיצד להעריך את הגורמים להרטבת הלילה של כל ילד ולטפל בגורמים שאינם נובעים מבעיות רגשיות או בעיות רפואיות. באמצעות שימוש בזמזם ובאמצעות תהליך למידה של הגוף בכל הנוגע לשליטה על מנגנון ההתאפקות וההרפיה של שלפוחית השתן גם בלילה, ניתן לסייע לכל ילד להיגמל מהרטבת הלילה בצורה הטובה ביותר.

Published
Categorized as Main