זוגיות במשבר

זוגות רבים מתמודדים עם משברים ואתגרים לא פשוטים במהלך השנים של הקשר הזוגי, כאשר יכולות להיות כל מיני סיבות אשר גורמות לאותם משברים. 

מה עלול לגרום למשברים בזוגיות

למשברים בזוגיות יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות החל ממצב בו יש חוסר התאמה בסיסי ראשוני בין בני זוג דרך התמודדות עם בגידה של אחד מבני הזוג, פיטורים של אחד מבני הזוג, קשיים בנושא גידול הילדים, השחיקה היום יומית, פערים בין בני הזוג שגדלים במהלך השנים ועוד.

מה אפשר לעשות כאשר יש זוגיות במשבר

זוגיות במשבר היא הזדמנות לעשות שינוי ולשפר את חיי כל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. זוגיות במשבר למעשה מעלה אל פני השטח קשיים אשר לרוב נמצאים שם תקופה ארוכה אך מגיע שלב בו יש יותר מדי דברים ואז נוצר סוג של פיצוץ. אחד מהדברים שיכולים לעזור לבני זוג החווים משבר בזוגיות שלהם זה פניה לטיפול זוגי לעיתים בשילוב טיפול פרטני, מה שיכול לשקם את מערכת היחסים ולהביא אותה למקום טוב יותר.

מה קורה בטיפול זוגי

טיפול זוגי הוא למעשה מקום בטוח המאפשר לכל אחד מבני הזוג לשתף ולשקף לצד השני מה הוא מרגיש, מה הוא חושב, מה הוא רוצה, ממה הוא נפגע ומה חשוב לו בקשר הזוגי ובחיים האישיים. הטיפול הוא למעשה תהליך מלווה על ידי איש מקצוע אשר יודע לשאול את השאלות הנכונות, לעזור לכל אחד מבני הזוג לבטא בצורה נכונה את המקום שלו, לאפשר מרחב בו הכל יכול לקרות וכל זאת מבלי לנקוט עמדה או להיות במקום שיפוטי. התהליך מאפשר לבני הזוג למצוא דרך לגשר על הפערים ולנסות לשקם את מערכת היחסים שלהם ולהפוך אותה לטובה, בריאה יותר ומעצימה יותר.
אולי יעניין אתכם גם: טיפול אישי

Published
Categorized as Main