נשימה ומדדים בגיל השלישי

כיצד נוכל לבדוק באופן הטוב והתקין את מדדי הנשימה בגיל השלישי? מכשירים מתקדמים וחדישים החליפו את אלה הישנים וניתן לקנות מכשיר אינהלציה מדגם זה או אחר, דגמים שיתאימו בדיוק לצרכים של כל גיל ובעיקר לגיל השלישי.

נשימה ומדדים בגיל השלישי

טיפול באינהלציה, נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אם כי בצורה ושימוש שונה. טיפול בשאיפה, תורגל על ​​ידי תרבויות עתיקות במצרים, יוון, הודו והרפובליקה העממית של סין, כפי שמעידים חפצים שונים המוצגים במוזיאונים, שעשויים להיחשב למכשירי השאיפה הראשונים בשימוש.

נכון לעכשיו, טיפול באינהלציה הוא האפשרות הטובה ביותר לגיל השלישי הסובלים ממחלות ריאה כמו אסטמה, סיסטיק פיברוזיס ומחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD). 

מינונים ומדדים בשימוש אינהלציה לגיל השלישי

טיפולים מקומיים אלו, מאפשרים שימוש במינונים קטנים יותר ומפחיתים תופעות לוואי מערכתיות. בשני העשורים האחרונים, התעניינות מדעית יוצאת דופן בטכנולוגיה למתן ריאתי לגיל השלישי, הוגברה על ידי העובדה שהריאות יכולות לשמש כפורטל לאספקת תרופות מערכתית.

מהו טיפול אירוסול?

ניתן להעביר תרופות אירוסול לגיל השלישי ישירות לזרם הדם דרך הריאות ללא סיבוכים כגון כאב וזיהום באזור ההזרקה. טכניקה זו, משמשת בעיקר למינון תרופות למצבי ריאות כמו אסטמה, אך היא עשויה להועיל גם לטיפולים אחרים.

ניתן להעביר תרופות אירוסול ישירות לזרם הדם דרך הריאות ללא סיבוכים של ו-IV כגון כאב וזיהום באתר ההזרקה. טכניקה זו משמשת בעיקר למינון תרופות למצבי ריאות כמו אסטמה, אך היא עשויה להועיל גם לטיפולים אחרים.

טיפול באירוסול, הוא טכניקה של מתן תרופות ישירות לדרכי הנשימה והריאות. אירוסול, הוא תרחיף של חלקיקים נוזליים ו/או מוצקים, בדרך כלל מנוהל על ידי מכשיר רפואי כמו משאף אינהלציה או מד לחץ דם. מכשיר רפואי משמש להמרת התרופה.

Published
Categorized as Main