מורה פרטי לפסנתר – איך בוחרים מורה בצורה נכונה

אחד הכלים הפופולאריים ביותר לנגינה, הוא פסנתר. לא מעט צעירים וצעירות בוחרים ללמוד כיצד לנגן עליו, ועם השנים, במידה והם מספיק טובים ויש להם את היכולות, הכישורים והרצון, אז סביר להניח שהם ימשיכו ללמוד, לנגן ולהתפתח בתחום, גם בכיוונים מקצועיים, הן בתזמורות, להקות או במקומות אחרים. 

על מנת ללמוד נגינה על פסנתר בצורה טובה, מוטב לפנות אל מורה פרטי לפסנתר שמתמחה בכך. בצורה כזו אפשר יהיה ללמוד נגינה באופן אישי, עבודה עם המורה על כל פרט ופרט, עבודה על יצירות שונות ומגוונות מסוגים שונים, וכמובן תוך מתן יחס אישי לתלמיד בכל אספקט. בצורה כזו התלמיד יכול לקבל את כל הכלים הנדרשים בשביל ללמוד מה עליו לעשות ולתרגל את מה שהוא נדרש, שוב ושוב. 

לשמחתנו, אפשר למצוא דוגמאות שונות של מורים פרטיים ללימוד פסנתר. על מנת שיהיה ניתן ללמוד היטב את החומרים ולהתקדם כפי שמצפים, חשוב לבדוק מה בדיוק המורה יכול להציע ואילו יתרונות יש בעבודה איתו. 

איך בוחרים מורה פרטי לפסנתר?

ראשית, צריך לבחון איזה ניסיון יש לו, מה ההכשרה שעומדת לרשותו, האם מדובר במורה בעל ידע מעשי כנגן או אך ורק בעל ידע בתור מורה, אם הוא מורה פרטי או מלמד במסגרת בית ספר כמו ימאהה לימודי מוסיקה

שנית, יש לבחון באיזה סגנון נגינה הוא נוקט, אילו סגנונות מוזיקה הוא מנגן ומלמד, עד כמה הן מגוונות, והאם אפשר דרכו להשתלב בענפי מוזיקה שונים. 

שלישית, יש לבחון את תנאי הלימוד שהוא מספק. למשל, האם הוא מגיע אל בית התלמיד או שיש להגיע אליו, האם הוא זמין למספר שיעורים בשבוע או רק לשיעור אחד, כמה זמן נמשך כל שיעור, וכן חשוב לבדוק כמובן כמה עולה כל שיעור.

Published
Categorized as Main