מחיר בניית ממד

ממד הוא ראשי תיבות של מרחב מוגן, ומי עוד כמונו בישראל מכירים היטב את השימושים החיוניים שלו בשעות משבר ומצוקה. אל הממד אנו רצים כשיש אזעקות על רקטות ושאר סכנות שונות שעלולות לפקוד אותנו חלילה. בנייה ותחזוקה של ממד הינה קריטית ביותר על מנת לשמור על שגרת חיינו בצורה בריאה, נכונה ובראש שקט.

מה כולל שיפוץ של מבנה הממד?

שיפוץ של חדר ממד כולל התייחסות מיוחד שכן הוא בנוי בצורה שונה משאר הבניין או הבית. מרחב מוגן חייב לכלול חלון שאטום לגזים על מנת להגן מפני הפגזות לא קונבנציונליות וכן הגנה מפני הדף של פיצוצים. כמו כן, צינור אוורור זה חיוני על מנת לאפשר אוורור ראוי ונקי עד כמה שאפשר, ובשיפוץ שלו יש לתת דגש מיוחד על האיכות ששומרת על החיים. הדלת מוכרחת להיות בעלת פונקציונליות של אטימה מלאה לגזים, הדף ופריצה כוחנית. השיפוץ חייב לעמוד בתקנים המיוחדים שייועדו למבנה הממד, ושהציב מכון התקנים הישראלי.

כאשר נדרש לבצע תיקון ושיפוץ קירות ממ"ד, אסור להתפשר בנוגע לחומרים. כל קירות המבנה חייבים להיות עשויים מבטון מלא ואיכותי. גם כאשר עושים שיפוץ יסודי, חייבים לשמור על עובי קיר חיצוני של לא פחות מ35 ס"מ. משפצי הממד חייבים לדעת את כל הכללים על מנת לשמור על הביטחון שלכם בזמן חירום.

מה המחיר הכולל של בנייה ושיפוץ של ממד?

מחיר בניית ממד מושפע כמובן מהרבה אלמנטים – גודל הממ"ד, המיקום שלו בבית, כמות החלונות, סטנדרט הבנייה ועוד אלמנטים נוספים. בגדול, אפשר להעריך כי טווח המחירים, שאינו כולל את שאר האישורים והטפסים הרשמיים, יכול לנוע 100,000 ₪. כאשר אתם מתחילים בניית קרקע חדשה, קרוב לוודאי שתתחייבו לבנות ממד בביתכם, אז שקלו את המחיר של בניית הממד בנוסף לבית.

לפרטים נוספים בקרו באתר של א.כסיף בניה ושיפוצים בע"מ