בהריון מתקדם? טיפים להכנת הגוף ללידה

הלידה היא אירוע מרגש מאוד, תינוק קטן מגיח לאוויר העולם וממלא את ההורים בהמון אושר ושמחה. דבר חשוב מאוד לשים לב אליו, הוא שגם הלידה עצמה תהיה אירוע שייזכר כחוויה טובה לאשה ולא כטראומה אותה היא מעדיפה לשכוח. לכן, לפני הלידה חשוב שהאשה תכין את עצמה היטב ללידה, וכך תוכל לעבור את הלידה בצורה הנעימה ביותר. ההכנות כוללות הכנות במגוון נושאים ואחד מהם הוא ההכנה של הגוף לקראת הלידה.

מה אפשר לעשות כדי להכין את הגוף ללידה?

כדי להכין את הגוף לקראת הלידה ישנם מספר דברים שאולי נשמעים פשוטים למדי, אבל הם בהחלט עוזרים להכנת הגוף על ידי כך שהגוף נמצא במצב אופטימלי ומוכן לקראת האירוע הלא פשוט של הלידה. הדבר הראשון הוא התזונה, לתזונה יש השפעה גדולה על מצבו של כל אדם ובפרט אשה לפני לידה, ייעוץ עם תזונאית לגבי מה לאכול, כמה ומתי, יכול להועיל רבות לגוף ולהכנה ללידה. דבר נוסף הוא הפעילות הגופנית, במידה ואין המלצה ספציפית להימנע ממנה, פעילות גופנית היא חשובה ועוזרת מאוד, גם במהלך הטרימסטר האחרון של ההיריון ישנם תרגילים מתונים יותר שהאשה תוכל לבצע ויעזרו לה לקראת הלידה.

שינה טובה כעזר משמעותי לקראת הלידה

פעמים רבות נפוצות בעיות של נדודי שינה בתקופת ההיריון, שינה טובה היא מכפלת כוח לא רק בתקופת ההיריון אלא לכל אדם. אשה בהריון מתקדם זקוקה למנוחה רבה וחשוב מאוד שתקפיד על שעות שינה רבות, לכך נדרש לא פעם עזרה מבן הזוג. גם במהלך היום כאשר האישה מרגישה עייפה חשוב שתיקח הפסקה אפילו של עשרים דקות – חצי שעה כדי לתת לה כוח להמשך היום, וכדי שתגיע ללידה כשהגוף נמצא במצב טוב וחזק. למידע בנושא תמצית הכנה ללידה

Published
Categorized as Main