5 שיקולים בבחירת תמונות לחדרי ילדים

בשנים האחרונות, טרנד תמונות לחדרי ילדים חוזר אלינו בגדול וניתן למצוא באתר יוניקיד מגוון רחב של סוגי תמונות.
בכתבה הבאה נמנה מהם השיקולים החשובים ביותר בבחירת תמונות לחדרי ילדים ותינוקות וננסה לעזור לכם בבחירה.

  1. צבעוניות התמונות. חשוב שצבעי התמונות יתאימו לצבע/ים הדומיננטים בחדר. לדוגמא, אם עיצבנו לבת הקטנה חדר נסיכות ורוד, להכניס תמונות עם צבעים רעשניים חזקים מידי כמו כתום או אדום זאת כנראה תהיה טעות. לעומת זאת, צריך לנסות לזהות מהו הצבע הדומיננטי בחדר (במקרה הזה ורוד) ולראות שיש בתמונה את אותו צבע או גוון שלו (בהיר יותר או כהה יותר). אין בעיה תמיד להוסיף גם צבעים ניטרליים כמו לבן, אפור ושחור – צבעים אלה יעבדו כמעט בכל חדר.
  2. דמויות שילדים אוהבים. מה יש בתמונה? האם זו דמות נערצת? גיבור/ה? דמות מהאגדות? אולי חיה מתוקה שהקטנטנים יוכלו להתחבר אליה? הרבה פעמים תינוקות וילדים קטנים רגילים להיחשף לציורים ואיורים של חיות וזה יכול לעשות להם נעים וכיף לראות חיה מתוקה בכל בוקר.
  3. האם יש ערך מוסף בתמונות? האם תמונות לחדרי ילדים משלבות ערך מוסף כלשהו? יש הבדל בתמונה עם סתם לבבות שתלויה על הקיר או סט של תמונות המכיל גם טקסט, לדוגמה מסר חינוכי וערכי כלשהו. דבר נוסף שיכול להיות הוא איזשהו סיפור שמתחרש מאחורי הדמויות (למשל אינטראקציה מסוימת בין חיה אחת לחיה אחרת). הערך המוסף יכול לתת גם לנו וגם לילדים שלנו משהו מעבר. הערך המוסף יכול לפתח כבר מגיל צעיר תכונות שאנו רוצים להקנות לילדים שלנו, בהתאם לאותו המסר. למשל – העלאת הביטחון העצמי, לחלום בגדול, להיות יצירתי ועוד. ערך מוסף גם יכול להיות לימודי כמו למשל – פוסטר המלמד את האותיות העבריות (א׳-ב׳) או את האותיות באנגלית (ABC).
  4. בחירת סגנון עיצובי תואם. מעבר לכל הדברים שצויינו למעלה, חשוב לוודא כי סגנון איור התמונות מתאים לנו אל שאר הסגנון העיצובי בבית. בין אם הסגנון שלנו מודרני, אקלקטי (מעורב), כפרי, נורדי וכו׳. היום ניתן יחסית בקלות, למצוא תמונות לחדרי ילדים שיתאימו לכל סגנון. במידה ואתם מתקשים בכך, תמיד ניתן להיעזר במעצב/ת פנים.
  5. בטיחות.  חשוב להקפיד על בטיחות. לדוגמא, לוודא שפורמט התמונה בטוח לשימוש – מסגרות איכותיות ועמידות שלא ישברו/יפלו מן הקיר במשך הזמן וכו׳.

לסיכום, יש לא מעט שיקולים בבחירת תמונות לחדרי ילדים. בין אם בבחירת צבעוניות נכונה ומתאימה לחדר, בין אם בחירת דמויות שהילדים יוכלו להתחבר אליהם, מציאת מסר סמוי או גלוי שיכול להיות ערך מוסר חינוכי וערכי לילדינו, בחירת הסגנון העיצובי וכמובן הבטיחות. אנו בטוחים שתעשו את הבחירה הנכונה ומאחלים לך בחירה מוצלחת של התמונות. 

Published
Categorized as Main