איך מזהים עש?

במדינה שלנו אין ממש חורף ואין ממש אביב ובכל זאת מנהג ידוע הוא שמדי עונה מחליפים את הבגדים בארון מהחורף לקיץ ומהקיץ לחורף. על אף שבתקופה בה אנו חיים הארונות כבר גדולים מספיק וניתן להכיל את כל תכולת הארון במדפים נגישים, אנחנו עדיין לא פוסחים על הסדר בארון לקראת הפסח וחגי תשרי וטוב שכך. על מנת לוודא שאין דיירים לא רצויים כדוגמת העש, שמצאו מחסה בארון הבגדים שלכם, כדאי גם לנער ולבדוק את הבגדים בטרם החזרתם לארון – איך תדעו אם יש לכם בארון אורח לא רצוי? איך מזהים עש? – במאמר שלפניכם:

משפחה

במשפחת העשים תמצאו את טוואי המשי, עש הבגדים, עש צועני ועוד עשים רבים, חלקם מזיקים מאוד כמו עש הבגדים, וחלקם דווקא מועילים כמו טוואי המשי ואחרים המסייעים בחקלאות ובאקולוגיה.

להדברת עש הקליקו כאן >>>

מראה

העש הוא חרק פרוק רגליים דמוי פרפר אך רחוק מהאלגנטיות של הפרפר. צבעו אפרפר כהה, חום או לבן, הוא בעל כנפיים ואורכו כ-10 מילימטר. 

אזור מחיה

העש אוהב חושך ולחות ומקומות כמו בגדים מלוכלכים ומיוזעים או ארון בגדים, מצעים, או מגבות הם קרקע אופטימלית עבורו להטיל בה ביצים. הזחלים שבוקעים מן הביצים, אינם בררניים כלל ובכל מקום בו יבקעו, יזינו עצמם בפריטים שעליהם בקעו. כך למשל, זחלים שבקעו בתוך ארון הבגדים שלכם, יכרסמו בכל הזמין והבא ליד. 

צריכים גם הדברת פשפש המיטה? צרו קשר >>>

עקבות 

העש אינו חשוד כל כך חכם והוא משאיר הרבה סימנים שיאפשרו לכם להפנות כלפיו אצבע מאשימה. 

כדי לדעת איך מזהים עש, בדקו האם יש מחילות בארון בצד המדפים, פקעות, קורים, זחלים, הפרשות ובמיוחד חורים על הבגדים – אם הבחנתם באחד או יותר מהסימנים הזמינו מיד חברת הדברה.

Published
Categorized as Main