ארתרוסקופיה של הירך היא הליך כירורגי שניתן להשתמש בו כדי לאבחן ולטפל בבעיות בירך. הוא כולל שימוש בארתרוסקופ, שהוא מכשיר ארוך ודק עם מצלמה מחוברת אליו. המצלמה מאפשרת למנתח לראות בתוך המפרק ולקבוע מה גורם לכאב או לדלקת.

ארתרוסקופיה של ירך יכולה לשמש גם לתיקון נזקי סחוס במפרק הירך. זה יכול לשמש גם למטרות אחרות כמו הערכת איכות העצם, אבחון פציעות אחרות וביצוע ניתוחים אחרים בירך.

סוגים של ארתרוסקופיה

ישנם שני סוגים של ארתרוסקופיה: פתוחה ופולשנית זעיר. בהליך פתוח, המנתח ישתמש בחתך קטן כדי ליצור חור בעור ולאחר מכן יכניס משקפת מתכת או פלסטיק דרך החור כדי להסתכל לתוך המפרק שלך. הליכים זעיר פולשניים אינם דורשים חתך, אלא משתמשים בכלים כמו לייזרים או מצלמות מיוחדות שנכנסות דרך הפתח. סוג הארתרוסקופיה שאתה עובר תלוי בסיבה לניתוח שלך.

צרו קשר עם ד"ר ליאור לבר>>>

כיצד ההליך הטיפולי מתבצע?

במהלך ארתרוסקופיה, המנתח ישתמש בצינור קטן כדי להסיר כל רקמה פגומה, ולאחר מכן יסגור כל קרע או פציעות ברקמות באמצעות תפרים, סיכות או דבק כירורגי.

המנתח גם יבדוק אם יש שברים רופפים או חלקיקי עצם שעלולים לפגוע ברקמות הסובבות ולגרום לבעיות נוספות. ברגע שהכל מתנקה , מסירים את הארתרוסקופ וסוגרים את הפצע בתפרים. עבור מפרק ירך כואב, המנתח עשוי להציע לך לעבור גם הליך החלפת מפרק ירך.

ארתרוסקופיה של מפרק הירך היא הליך כירורגי זעיר פולשני הכולל שימוש בחתכים קטנים כדי לגשת למפרק. הוא משמש לטיפול בדלקת מפרקים בירך וברך, דלקת פרקים פוסט טראומטית ומצבים אחרים.

הניתוח מבוצע דרך חתך קטן בקדמת הירך וניתן לעשותו עם או בלי הרדמה. זה בדרך כלל לוקח בערך 30 דקות, תלוי כמה נזק צריך לתקן וגם לקחת בחשבון שיכולים להתפתח כל מיני סיבוכים תוך כדי ההליך הטיפולי.