הורות הליקופטר – כל מה שצריך לדעת

מפקחים על כל דבר קטן שהילד עושה ולא מרפים לרגע? יכול מאוד להיות שמדובר על הורות הליקופטר. הורים שמלווים את הילד שלהם בכל דבר קטן, מבקשים לקרוא כל הודעה שהילד מקבל ולא נותנים לו נחת, מתוך כוונה לעזור לו בכל דרך, לא בהכרח עושים את הטוב ביותר.

יש יתרונות רבים להורים שמלווים את ההורים שלהם בכל שלב ושלב, אך לצד זאת יכולים להתפתח גם קשיים חברתיים שנוגעים לחוסר היכולת של הילד לעשות דברים בכוחות עצמו. כך שזה בוודאי משהו שלא תרצו, ועל כן אתם צריכים לתת לילד גם את העצמאות שלו.

תלמדו לתת לילד עצמאות

ככל שהילד גדל, כך אתם צריכים לדעת איך לתת לו את העצמאות שלו ולגדול בסביבה שבה הוא יוכל למצות את הפוטנציאל שלו. זה לא משהו שצריך להיות קשה, והרי שאתם רק צריכים לעשות את הטוב ביותר למענו, אך מבלי לדחוף את עצמכם לכל רגע ורגע.

יש לא מעט במקרים שבהם הורות הליקופטר עשויה להוכיח את עצמה כמועילה, אך כאשר בוחנים את הפרטים לעומקם, מבינים כי יש גם לא מעט השלכות שליליות בפן החברתי, כפי שהזכרנו לעיל. כך שאתם צריכים לדעת למצוא את האיזון הנכון בגידול הילד ולעשות למענו את הטוב ביותר בכל הנוגע לגידול שלו וכך למנוע התקפי זעם אצל ילדים.

תמיד תחשבו על טובת הילד

אנו בטוחים שאתם תמיד רוצים בטובת הילד שלכם, אך אתם לפעמים צריכים גם לתת לו את החופש שהוא צריך כדי לגלות דברים בעצמו וללמוד איך להסתדר בעצמו עם קשיים חברתיים. רק כך הוא יוכל להתפתח מבחינה חברתית ולשפר את הכישורים שלו בהיבט הזה. הורות הליקופטר צריכה להיות מיושמת בצורה נכונה כדי שהילד לא יסבול מקשיים חברתיים בהמשך הדרך.

המאמר נכתב באדיבות המרכז לכישורים חברתיים

Published
Categorized as Main