החלטת להתגרש? אלה הדברים שכדאי לקחת בחשבון

החלטתם להתגרש? כנראה שזהו הצעד הנכון ביותר עבורכם בשלב כזה או אחר בחייכם. אבל מה צריך לקחת בחשבון לפני שמתגרשים? הנה כמה עצות זהב למתגרשים – עובדות, טיפים ותהליכים: 

תקשורת

אם החלטתם להתגרש בוודאי שהייתה בעיית תקשורת בינכם לבין בת או בן הזוג שלכם. תהליך גירושין דורש תקשורת נכונה ונוחה בין בני הזוג. יש מקרים בהם התקשורת תהיה טובה ותספק תהליך קצר ופחות כואב. עם זאת לרוב נמצא מקרים שבהם האמוציות עולות על פני השטח ותחושות קשות עולות בבני הזוג. במקרים כאלה חשוב לקבל הנחייה ועזרה של בעלי מקצוע כמו מטפלים זוגיים, מגשרים, עורכי דין ואפילו עובדים סוציאליים. אנשים אלה למדו את המקצוע כדי שיוכלו לספק עזרה בניהול תהליך גירושין. 

מגורים

בית הדין הרבני דורש שבני הזוג ייפרדו בפועל לפני שהוא מתחיל לדון ולטפל בתיק הגירושין שלהם. לכן חשוב, גם למען התהליך וגם עבור קידום התיק לעבור להתגורר בנפרד. עם זאת חשוב לשים לב להנחיות של בתי הדין כך שאזור המגורים החדש לא יהיה רחוק מידי ממקום מגוריהם של הילדים. 

משמורת

חלוקת משמורת הוא נושא שכדאי להיערך איליו נפשית וגם באמצעות ייעוץ משפטי למתגרשים. בתי המשפט בישראל ובתי הדין הרבניים נוטים תמיד לטובת הילדים בתהליכי גירושין, וייתכנו החלטות שלא תמיד יהיו מקובלות עליכם. גם כאן חשוב לנהל את התהליך בליווי של אנשי מקצוע. 

חלוקת רכוש

כשאנו מתחתנים אנחנו רוצים להעניק את כל מה שאפשר לבני הזוג, משום שאנחנו מאוהבים. בתהליכי גירושין המצב הכלכלי שלנו יכול להשתנות לטוב ולרע, וחלוקת הרכוש חייבת להיות הוגנת. במידה ובחרתם להתגרש קחו בחשבון שאולי לא תישארו עם אותם רכוש קבוע או במצב הכלכלי הקיים. גם ייעוץ של עורכי דין ושאר בעלי מקצוע ידרוש הוצאות שיש לקת בחשבון. 

בירוקרטיה והתמודדות מול בית המשפט

בית המשפט לענייני משפחה בישראל אמור לדאוג בעיקר לרווחת הילדים. לכן השופט שינהל את התיק שלכם יכול להחליט החלטות שלאו דווקא תסכימו עמן. לכן חשוב לבחור באתר https://www.lawlink.co.il עורך דין שיתאים לתחום זה ויוכל לייצג אתכם ולקדם את הרצונות שלכם מול בית המשפט.

זמן

חשוב לדעת כי תהליך כזה כמו תהליכים אחרים שקורים בהתאם לחוק, יכול להיערך מספר חודשים שנה או מספר שנים זאת בהתאם למורכבות של כל מקרה. נהלו את ההליך עם תקשורת טובה, ותוכלו לקצר תהליכים ולחסוך זמן כסף ומשאבים.

Published
Categorized as Main