מצבה – מה משפיע על העלויות

כשאדם קרוב אלינו נפטר, עלינו להחליט איזו מצבה לבנות על קברו. יש לנו אפשרות כמובן לא לבנות שום מצבה ולהשאיר את הקבר כפי שהוא, אך בדרך כלל נהוג לקנות מצבה, לעצב אותה בצורה יפה, ולהתקין על קברו, כך יהיה ניתן לזהות את הקבר וכן יהיה ניתן להנציח את זכרו של המת בצורה יפה ומכובדת. 

כאן עולה שאלה נוספת ומשמעותית, שאלה כלכלית, כמה זה יכול לעלות לנו. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות כמה עולות מצבות. צריך לקחת בחשבון, אין מחיר אחיד בתחום. כל חברה שמתעסקת בתחום, כל בעל מקצוע שבונה מצבות ומעצב אותן, יכול לקבוע בעצמו את המחיר ולהחליט כמה הוא דורש עבור עיצוב כזה או אחר, עבור אבן כזו או אחרת. 

באופן טבעי, ככל שהאבן יותר יקרה, כך המחיר יהיה גבוה יותר. ככל שהעיצוב יהיה מושקע יותר, אז המחיר שהוא ידרוש יהיה הרבה יותר משמעותי. הכל שאלה מה אנחנו מבקשים ומה המחיר של זה בשוק. 

איך מתמחרים וכמה זה יכול לעלות לנו?

בעיקרון, עלויות של מצבות נעות סביב אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים. כאמור, זה תלוי בסוג האבן, בין אם זה שיש, קרמיקה, גרניט, אבן ירושלמית או כל סוג אבן אחרת. אנחנו יכולים למצוא מצבות בסכומים של אלפי שקלים, אך אנחנו יכולים גם למצוא מצבות שעולות עשרות אלפי שקלים. 

לצד האבן, יש חשיבות לכל הנושא  של העיצוב כאמור. ככל שהמעצב צריך לעבוד קשה יותר, כך יגדל הסיכוי שהוא ירצה לגבות מחיר גבוה יותר. תהליך העבודה הוא מורכב ולא פשוט. במקרים רבים, מעצבים גובים מחיר עבור כל אות שהם צריכים לשרטט על גבי המצבה, ובהתאם קובעים את המחיר. 

קראו גם מידע בנושא: ביקור בבית הקברות

Published
Categorized as Main