טיפול משפחתי – כשדברים לא מסתדרים

כאשר אנחנו בונים את התא המשפחתי שלנו אנחנו מדמיינים תמונה מושלמת ממש כמו מהסרטים של זוג הורים אוהבים, ילדים צייתנים, הרמוניה במשפחה, ארוחת ערב משפחתית שכל אחד במספר על יומו בחדווה, ובילוי חיים יחד כמשפחה בצורה הרמונית ושלמה.

אבל המציאות אינה כמו בסרטים ושינויים דינאמיים, טריגרים בחיי היומיום, השפעות חיצוניות ושיקול דעת כזה או אחר יכולים לגרום ללא מעט בעיות בתוך התא המשפחתי.

גם גורמים גנטיים יכולים להוביל להפרעות אישיות, לבעיות נפשיות ובעיות התנהגות כמו היפראקטיביות בילדים, בעיות קשב וריכוז ושאר מכשולים שגורמים לתמונה משפחתית האידילית שלנו להתמסמס.

אבל חשוב לדעת שבניית המשפחתי זה דבר מאתגר עבור כל אחד ואחת וכשאנחנו נמצאים מול אתגרים שאנחנו לא תמיד מצליחים לנהל לבד – חשוב שיהיה מי שילווה אותנו בהתמודדות בחיי היומיום כמו גם במשברים שקורים בתא המשפחתי, קבלו כלים באתר https://machon-adler.co.il.

.

אז כיצד מטפלים במשפחה שצריכה הכוונה?

כיום יש לא מעט מומחים בפסיכולוגיה חיובית שיכולים לעזור להתמודד עם ניהול תא משפחתי כמו גם עם ניהול משברים, התמודדות עם ילדים שחווים קשיים או עם הורות באופן כללי והתמודד סוגיות שאלות ובעיות שאנו נתקלים בהם בחיי היומיום.

טיפול משפחתי יכול לספק את היתרונות הבאים:

התמודדות נכונה יותר עם בעיות ומכשולים בחייה היום יום ובנית תא המשפחתי חזק יותר.

יכולת לתת לילדים את מה שהם צריכים ברגעים של משבר כמו מילוי צרכים של ילדים שחווים בעיות בחיי היומיום שלהם או ביחסים בין אישיים.

בטיפול משפחתי ההורים לומדים כיצד להיות אסרטיביים ונחושים אבל גם גמישים בעת קבלת החלטות שהם מייצרים בחיי היומיום. ה

הטיפול נועד לכל משפחה תוך הקניית ערכים נכונים לבני הזוג ולילדים ולכל מי שנמצא בתא המשפחתי ומעוניין בהתנהלות יומיומית הרבה יותר נעימה עבור כולם.

> קראו על הדרכת הורים במכון אדלר

Published
Categorized as Main