כל מה שצריך לדעת על מכתב יידוע

חקירות משטרתיות שבגינן נפתח תיק משטרתי לעתים רבות מועברות אל הפרקליטות בעבור בחינת התיק וביצוע ההחלטה האם קיימות ראיות להעמדה לדין, או לא. כחלק מהעברת התיק המשטרתי אל ידי הפרקליטות, נשלח מכתב אל בעל התיק בכדי לעדכן אותו בנעשה בגינו ובכדי לאפשר לו הכנה לכל תרחיש. 

במידה וקיבלתם מכתב שכותרתו מראה 'מכתב יידוע', הנה מה שאתם צריכים לעשות ולדעת 

ייצוג משפטי 

כאשר מתקבל מכתב יידוע, הדבר למעשה אומר שייתכן ותהיה קיימת מעורבות משפטית בעניינכם. מאחר ובבתי המשפט השונים לכל אדם יש זכות לייצוג משפטי, אתם בהחלט רוצים אחד, גם אם זה רק בשביל להרגיע אתכם או לעזור לכם למצוא את הדרכים הנכונות להתנהלות. בנוסף, ייצוג משפטי יוכל לעזור לכם במתן תגובה למכתב היידוע בשל העובדה שתגובה ניתנת להגשה עד ל-30 יום מרגע הגשת המכתב אליכם.

קחו בחשבון שלא תוכלו לראות ראיות הקשורות לתיקכם מרגע קבלת המכתב, משמע רגע קבלת תיקכם לפרקליטות. רק לאחר קבלת מכתב היידוע השני תוכלו לבקש ולקבל את הראיות בתיקכם. לא סתם הזכרנו את מכתב היידוע השני. כשמו כן הוא, מכתב שנועד ליידע אתכם, בפעם השנייה, על שהוחלט לגביכם. בין אם קיימות ראיות מספקות להעברה לבית המשפט ובין אם לא מספקות כלל וסגירת התיק בנושא שלכם.

אם הוחלט לגביכם כי מתקיים משפט על דבר העבירה, ייצוג משפטי יוכל לעזור לכם ולהגיש ערעור לצורך ביטול כתב האישום  או, לחילופין, לסייע לכם לבנות מערך הגנה משפטית, לבקש את הראיות הקיימות וללוות אתכם בכל התהליך הקשה הזה. מנגד, אם במכתב היידוע השני שוחררתם מכל חשד, אתם פשוט יכולים להמשיך וללכת.

לסיכום,

מכתב יידוע הוא מכתב שנועד ליידע את החשוד בתהליכים המתרחשים בתיק המשטרתי שלו ועל המעבר לבחינת הפרקליטות.