טיפול אנרגטי VS טיפול רגשי

בעוד שפעם לאנשים שרצו לפנות לאיש מקצוע על מנת לקבל מענה טיפולי לבעיות שמפריעות להם בחיים הייתה בדרך כלל אפשרות אחת – טיפול פסיכולוגי פסיכודינאמי – כיום נוצרות ונפתחות הרבה יותר אפשרויות לקבל מענה באמצעות שיטות טיפול אלטרנטיביות.

אחת משיטות הטיפול האלטרנטיביות הנפוצות ביותר בשנים האחרונות היא טיפול אנרגטי.

אז מה זה טיפול אנרגטי?

טיפול אנרגטי, שמוכר גם בשם הכללי "הילינג", הוא למעשה מושג מטרייה שכולל בתוכו מגוון רחב של שיטות טיפול שבמוקד שלהם עומד התמרון של מרכזי האנרגיה בגוף האדם.

יש כיום אינספור שיטות של טיפול אנרגטי, כאשר בין הנפוצות יותר מביניהן אפשר למנות רייקי, דיקור סיני, אי. אף. טי, איזון הילות, ריפוי רוחני וכיוצא באלה.

אז מהם ההבדלים בין טיפול רגשי לטיפול אנרגטי?

במסגרת טיפול רגשי, או טיפול פסיכולוגי פסיכודינאמי, נוקטים גישה שונה במהותה משיטות טיפול אנרגטיות.

כעת נתאר בפניכם שניים מההבדלים העיקריים בין שתי השיטות.

התמקדות בחוויה, לעומת התמקדות בתוכן

במסגרת טיפולים רגשיים האדם בדרך כלל מציף את התכנים של חייו, כולל אמונות מגבילות, מחשבות שליליות, זכרונות טראומטיים מהעבר וכדומה, במטרה לעבד אותם מחדש או לקבל הזדמנות להסתכל עליהם בצורה חדשה בעזרתו של המטפל.

במסגרת טיפול אנרגטי, לעומת זאת, האדם יכול לעבוד על האופן שבו הוא חווה בעיה מסוימת, מבלי שהוא יצטרך לתאר אותה במילים רבות (ולפעמים גם מבלי לתאר אותה בכלל).

עבודה עם השכל, מול עבודה עם הרגש

למרות השם "טיפול רגשי", פעמים רבות מדובר על ניסיון לגשת לרגש דרך השכל. אצל אנשים אנליטיים מדי ייתכן שיהיה קשה מאוד לעשות זאת, מפני שהם הקימו מחסומים אינטלקטואליים סביב הרגשות שלהם.טיפול אנרגטי באתר של מעיין ביטון מאפשר למטפל ולמטופל לעקוף את המגבלות האלה, ולגשת היישר אל הרגשות והאנרגיות שיוצרים ומשמרים את הבעיה.

Published
Categorized as Main