כדור הארץ – קצת מידע

כדור הארץ זהו כוכב הלכת השלישי במיקומו במערכת השמש והוא נוצר לפני ארבעה וחצי מיליארד שנים. לפני 3 וחצי מיליארד שנים החלו להופיע בו התאים החיים הראשונים. זהו כוכב הלכת היחיד שידוע כיום כי חיים עליו יצורים חיים.

כמו כן, בכדור הארץ קיימים תנאים אופטימליים לקיומם של חיים הודות למרחק שלו מהשמש, הימצאותם של מים וזאת לצד חמצן באטמוספרה.

בני האדם על כדור הארץ

כיום חיים בכדור הארץ קרוב ל – 8 מיליארד בני אדם והם היצור החי הדומיננטי ביותר שחי בכדור. באירופה האוכלוסייה היא בעלת שיעור גידול מאוד נמוך ואילו באפריקה קצב הגידול הוא בערך 2.5%.

אט אט רמת הצפיפות של אוכלוסיית בני האדם הולכת וגדלה וכתוצאה מכך מדינות נכנסות לסכסוכים עקב מחסור במים או במשאבי טבע שונים. כמו כן, כתוצאה מאוכלוסייה שהולכת וגדלה תוך כדי שימוש באמצעי אנרגיה לא נקיים, כדור הארץ סובל מהתחממות יתר וממשבר אקלים.

לא בטוח שאנחנו היחידים ביקום

מדענים רבים חוקרים את היקום ומנסים למצוא תשובות לשאלות רבות. דבר אחד בטוח. אנחנו לא יודעים בוודאות אם החיים על פני כדור הארץ הם היחידים ביקום. רבים סוברים כי ישנו סיכוי סביר כי יש עוד כוכבי לכת רבים נוספים עליהם מתקיימים חיים, וזאת בין היתר בשל המספר הרב של כוכבי הלכת שקיים ביקום, שמגיע לטריליונים על גבי טריליונים.

במידה ואתם מתעניינים בכדור הארץ וכל המדע שסביבו, דעו לכם כי ניתן למצוא שפע של מידע בנושא בשלל מקורות, כדוגמת ערכות מדע, או אתרים ברשת אשר מכילים מאמרים מעמיקים ומעשירים. מומלץ לכל אחד מכם לבחון את אלה וזאת אם תהיו מעוניינים להבין את היופי של התחום הזה.

לחצו כאן למעבר לאתר פרונטירז.

Published
Categorized as Main