חדשות חרדיות הן תופעה חדשה יחסית שצוברת פופולריות בשנים האחרונות. ישנם אתרים רבים המספקים תוכן מסוג זה ולא כולם נוצרו שווים.

לחלק מאתרי החדשות החרדיים יש עמדה פרו-ישראלית בעוד שאחרים בעלי נקודת מבט אנטי-ישראלית. חלקם מתמקדים יותר באירועים אקטואליים בעוד שאחרים מכסים נושאים דתיים. חלקם מתמקדים בחדשות חילוניות בעוד שאחרים מכסים אך ורק את החיים היהודיים.

מטרת מאמר זה היא לספק סקירה קצרה של אתרים אלו ולעזור לקוראים להבחין ביניהם כדי שיוכלו למצוא את האתר המתאים ביותר לצרכיהם.

תופעת אתרי חדשות למגזר החרדי

אתרי חדשות חרדיים כמו המחדש הם תופעה חדשה יחסית בנוף התקשורת הישראלי. אין פלטפורמה אחת שכולם משתמשים בה כדי לקבל את החדשות שלהם. במקום זאת, ישנם מגוון אתרים עם קהלים ומטרות שונות.

אתרי אינטרנט חרדיים מספקים לרוב פרספקטיבה ייחודית על אקטואליה ופוליטיקה שאינה מצויה במקומות אחרים. חלק זה יסקור כמה מאתרי החדשות החרדיים הפופולריים בישראל ומה הם מציעים לקוראים.

החרדים פעילים בישראל מתחילת המאה ה-20, אך עד לאחרונה לא הייתה להם תקשורת משלהם. רבים מאתרי האינטרנט החדשים הללו מספקים פרספקטיבה חלופית על אירועים אקטואליים שאולי חנויות מיינסטרים אחרות לא יוכלו לספק מכיוון שאין להם מספיק קהל קוראים או עוקבים כדי למשוך מפרסמים.

איזה תכנים ניתן למצוא באתרי חדשות חרדיים?

אתרי חדשות חרדיים מוקדשים לסיקור נושאים ואירועים הקשורים לקהילה היהודית החרדית. אתרי האינטרנט מתאפיינים בחוסר פרסום, תנועה מועטה שלהם והתמקדות בנושאים דתיים מאוד. לאתרי החדשות החרדיים יש קהל נישה והם אינם נקראים באופן נרחב מחוץ לקהילה.

אתרי חדשות חרדיים הם לרוב ביתם של חדשות ומאמרים הקשורים לקהילה היהודית החרדית. הם חולקים את אותם תחומי עניין כמו אתרים חרדיים אחרים. מאמרים נכתבים לרוב בעברית, ביידיש או בשילוב של שתי השפות. אין פרסום באתרים אלה, מכיוון שהם לא מיועדים לקהל הרחב.