חדרי שינה לילדים – התאמת החדר לילד/ה

חדר שינה לילדים צריך בסופו של יום להיות המבצר הכי נעים, בטוח, כיפי ומגונן עבורם. על מנת שיהיה בטוח ומגונן יש משמעות לגיל הילד. על מנת שיהיה כיפי ומתאים לילד או ילדה יש משמעות לתחביבים שלהם. על מנת שיהיה נעים יש משמעות לאופי והסגנון של הילד. זו נקודת ההתחלה בהתאמת חדר לילדים.

תחביבים

חדרי שינה לילדים אמורים להביא לידי ביטוי את המהות של הילד שגר בו. ילד שאוהב כדורגל לא ירגיש בבית אם יעצבו לו חדר גלקסיות. וילדה שאוהבת לגו תתעצבן אם עיצוב החדר יקטלג אותה כילדה של ברביות.

גיל

חדר לילדים קטנים יהיה מאופיין בדגשים בטיחותיים. חומרים לא רעילים, סביבת משחק מוגנת ומודולרית. מיטת מעבר העומדת בתקני הבטיחות המחמירים, נקודות חשמל מוגנות, סורגים בחלון וכדומה. ככל שיגדלו ננגיש יותר פריטים לשימוש עצמי כמו משחקים, ספרים וכדומה. בגיל החטיבה והתיכון, מיטה וחצי תחליף את מיטת הילדות, רהיטי נוער מעוצבים יהיו פחות ססגוניים ויותר מינימליסטיים וכך גם כמות הפריטים בחדר.

מגדר

תמיד קיימת אפשרות לעצב חדר בצורה ניטרלית כך שיתאים גם לבנים וגם לבנות. לרוב, ילדים לוחצים על ההורים לאפיין את החדר לפי המגדר שלהם וההורים מתפתים.

הקונספט של ורוד-תכלת כבר עם רגל אחת בחוץ ועדיין יש צבעים שמאפיינים חדרי בנות כמו סגול, ורוד, ירוק בהיר וחדרי בנים תכלת, כתום וירוק. זה לא שחור ולבן והיום יש פחות כללים, אך עדיין, ניתן להבחין בין המגדרים כשמסתכלים על עיצוב החדר כמכלול.

אופי

יש ילדים עם טמפרמנט גבוה ויש כאלה שקטים ורגועים יותר. חדר בעיצוב רעשני לא יתאים לילד שזקוק לשקט ולהפך ומכאן שהתאמת חדרי ילדים ונוער מצריכה לקחת זאת בחשבון.

Published
Categorized as Main