איך לטפל נכון במכרסמים שלכם

טיפול במכרסמים נחשב לדבר פשוט למדי ועל כן, מדובר על חיית המחמד המושלמת עבור ילדים קטנים. אם החלטתם להביא לילדים שלכם מכרסם כחיית מחמד, חשוב מאוד שתכירו את כל הכללים הנוגעים לטיפול נכון במכרסם וזאת בכדי שתשמרו עליו בריא ושלם. המכרסמים יכולים להיות חמודים, קטנים ופרוותיים והם ללא ספק מושלמים עבור גידול בבית שיש בו מרפסת או שאין בו מרפסת. אין צורך להוריד את המכרסמים לצורך עשיית צרכים והם ללא ספק מהווים את חיית המחמד המושלמת עבור ילדים.

כיצד מטפלים במכרסמים?

הנה כמה כללים חשובים שיסייעו לכם לטפל במכרסמים שלכם בצורה הטובה ביותר:

ראשית כל, את הכלוב של המכרסמים חשוב מאוד שתציבו במקום שלא חשוף לשמש ישירה או לרוח קרה. במידה ובחרתם להציב את הכלוב בגינה או במרפסת חשוב שתדאגו למכסה שיצל על הכלוב. וודאו שאין פרצה קרובה בגדר שדרכה יוכלו להיכנס חתולים ולאכול את המכרסמים שלכם. אם יש לכם חתול או כלב בבית חשוב מאוד לפקח עליהם ולא לשים את המכרסם קרוב אליהם.

חשוב לשמור על הניקיון של המכרסם ושל הסביבה שלו ולדאוג לו למים וגם מזון למכרסמים מיוחד עבורו. ניתן  להשתמש במצע המבוסס על נסורת או על גזרי עיתון. יש להחליף את המצע המדובר מדי 3 ימים וזאת בכדי שלא יפיץ ריח לא נעים.

יש להאכיל את המכרסמים אחת ליום ולדאוג שתמיד יהיו להם בכלוב מים זמינים לשתייה.

בחנות בעלי חיים ניתן לרכוש מזון יבש שמספק למכרסם את הערכים התזונתיים שהוא זקוק לה, אך יחד עם זאת חשוב  למזון המדובר גם פירות וירקות אחת לכמה ימים. הירקות שנחשבים מתאימים הם: תפוח, תירס, חסה, מלפפון, גזר ופטרוזיליה.

אם אתם אוחזים במכרסם לצורך ליטוף חשוב מאוד לעשות את זה בישיבה ולא בעמידה על מנת להימנע ממצב שהוא עלול ליפול ולקבל מכה חזקה.