כולם יודעים שקריאה לילדים מועילה להתפתחותם בעיקר בגיל ילדות. סיפורים לילדים לפני השינה נמצאים בכל בית.

בכל בית בו יש ילדים אנו נמצא מגוון סיפורים שניתן לספר להם לפני השינה. בין אם זה ספרי הרפתקאות או סיפורים עם מוסר השכל או סיפורים על חיות או על חברות טובה.

היתרונות של סיפורים לילדים לפני השינה.

נתחיל עם היתרון הברור ביותר: כישורי שפה טובים יותר עבור הקטנים שלכם. החל מהבנת הנקרא ועד מיומנויות הקשבה ואוריינות כללית, קריאה משותפת יכולה ללמד ילדים המון מיומנויות חדשות.

גיבוש – הורים רבים עובדים עד מאוחר וחוזרים רק למקלחות ולהרדמה. זהו זמן מצוין בו הורים יכולים לבלות עם ילדיהם. הם יכולים לקרוא להם סיפור לפני השינה. גם כאשר הילדים מפתחם את יכולת הקריאה, זה לא אומר שההורים חייבים להפסיק לקרוא. זו יכולה להיות חוויה ששניהם קוראים ביחד- הורה וילד/ה.

סיפורים לילדים לפני השינה – עוזרים בפיתוח הדמיון. הילד או הפעוט מדמיין את אשר מתרחש בסיפור.

מחקרים הראו שכאשר הקריאו בקול רם לילדים בגיל הרך, הופעלו אזורי המוח שלהם המטפלים בדימויים נפשיים ובהבנה נרטיבית. זה אומר שהדמיונות הקטנים שלהם עבדו קשה כשהם יצרו הבנה משלהם לגבי הסיפור. זה היופי בקריאה לעומת צפייה בטלוויזיה או בסרטים – הילדים חייבים להפעיל את הדמיון שלהם.

עזרה בסיטואציות מורכבות – הרבה פעמים הילדים יקשיבו לסיפור שיזכיר להן סיטואציות בחיי היום יום שלהם. באמצעות סיפור ילדים הם יכולים להתגבר על משברים או בעיות שהם חווים או לקבל דרכי פעולה ועוד.

אפתיה או הזדהות עם אחת הדמיות – הרבה יותר קל לילדים להזדהות עם אחת הדמויות בסיפור. הבעת הזדהות עם אחת הדמויות מאפשרת לילד או לפעוט לחשוב על הרגשות שלו או של האדם שעומד מולו.