כפי שכולנו יודעים, אודיו הוא כלי חשוב הן למטרות בידור והן למטרות עבודה. מערכות שמע משמשות לכל דבר, החל מלימוד דברים חדשים ועד לשיתוף מידע עם אחרים. אבל יש לזה גם מגבלות, אם לא בוחרים נכון. 

מערכות שמע – כך תבחרו נכון

לא מדובר רקע על מערכות ביתיות. מערכות שמע נמצאות בשימוש נרחב על ידי אנשים שרק רוצים להאזין למוזיקה או לדבר בטלפון בזמן שהם נוהגים במכונית או עובדים במשרד שלהם. הבעיה עם מערכות שמע לא איכותיות היא שבדרך כלל הן אינן מציעות איכות צליל מספקת ולא ניתן לשמוע אותן על פני צלילים אחרים בסביבה רועשת כמו רחוב סואן או תחנת רכבת צפופה. לכן כדאי להעדיף איכות סבירה או גבוהה. 

במיטבה מערכת שמע טובה אמורה להיות מסוגלת להפיק שמע באיכות גבוהה, עם מגוון רחב של תדרים וטווח דינמי רחב. יתכן שמה שנחוץ לך יהיה לשמוע את האודיו עם המחשב או הטלפון שלך. במקרה זה עליך לבחור מערכת שמע מותאמת. אך נזכור כי ישנן אפשרויות רבות למערכות שמע. ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של רמקולים, אוזניות, מגברים ואפילו מיקרופונים. 

מיקרופון כלול בחלק ממערכות השמע. חלק מהרמקולים ניתנים להפעלה באמצעות אוזניות, בעוד שאחרים חייבים להיות מחוברים ישירות למקלט או למגבר. מגבר הוא רכיב הכרחי במערכות שמע רבות. הוא מספק כוח לרמקולים, אוזניות ומגברים. אם יש לך מגבר עם סוללות תצטרך מטען סוללות למגבר. 

בבחירה שים לב כי מערכות שמע מתוכננות לעבוד עם רמקולים פסיביים ואקטיביים. פסיביים הם מכשירים כמו רמקולי מדף שאינם זקוקים לכוח כדי לפעול. רמקולים פעילים אקטיביים משתמשים בכוח חשמלי כדי להעביר צליל בחדר שלך, מה שאומר שאתה צריך מגבר לרמקול. 

לתיאום התקנת מערכות שמע >>>

לסיכום, מערכות השמע הקיימות בשוק מגוונות מאוד ויש לקחת בחשבון מגוון גורמים כדי להבין איזו מהן יכולה להתאים לצרכים שלכם. חלק מהשיקולים הללו כוללים: קיבולת, תדר, חיי סוללה, אפשרויות קישוריות ועלות.