ציוד לגני ילדים – על מה צריך לשים דגש?

גן ילדים מוגדר כמוסד חינוכי ועל פי כך הוא חייב להתנהל. היות והילדים המגיעים אליו הם רכים בשנים עדיין אינם יודעים קרוא וכתוב הרי שיש צורך לצייד אותו בהתאם. הדבר אומר, בין היתר, משחקים שונים וציוד אחר המותאם לצרכיהם ואשר הינם בעלי משמעות להתנהלות השוטפת.  יש צורך לצייד אותו בריהוט מתאים שנועד לישיבה, אחר דוגמת ארונות לאחסנה, מדפים לתצוגה וכדומה, בכלי אוכל ומטבח, במתקני משחקים לתוך המבנה ולחצר כמו נדנדות, בעזרים לגננת, בכלי נגינה, בחומרי עבודה ויצירה וכדומה.

גיוון 

המשחקים חייבים להיות מגוונים וכאלו העונים על צרכים שונים ובין היתר: למשחק, לצביעה, לשמיעת מוזיקה, ללמידה, לפעילות גופנית ועוד. כל משחק מותאם לפחות לפעילות אחת, לפעילות מוטורית, להפעלת חלקי גוף ואיברים שונים. הרצון הוא לפתח מיומנויות שונות לטובת המשך חייהם, כמו גם להעברת שעות רבות בלמידה ובמשחק תוך כדי הכנסת סדר ומשמעת בחייהם.  הציוד משתנה מגן אחד למשנהו כאשר אחד הפרמטרים ההכרחיים לבחירה הוא גיל הילדים. קיימים משחקים המותאמים למרבית הגילאים ויש אחרים ייחודיים לקבוצת גיל אחת.

תרומה להתפתחות הילד

באמצעות בחירת ציוד לגני ילדים ניתן לספק להם את היכולת להתפתח מבחינה פיזית, לפתח מיומנות משחק חברתיות עם ילדים אחרים, לפתח יכולת מנטאלית להסתדר במצבים שונים ולהתגבר על בעיות הצפות מולם, להתפתח מבחינה רגשית ועוד. כל הציוד חייב להיות תקני ובטיחותי ותקני כיאה לציוד אשר נועד לילדים אשר אינם מודעים לסכנות ואינם יודעים עדיין להגן על עצמם. מומלץ לרכוש ציוד ממשווק בעל מוניטין אשר  מחזיק ברשותו מבחר גדול ואיכותי של ציוד לגן ילדים. קניה מרוכזת תהיה יעילה ואף זולה יותר. לכל משווק בעל מוניטין יהינו בעל אתר שניתן לשוטט בו ולהתרשם מהתצוגה.

Published
Categorized as Main