השתלות שיער

מה מיוחד בהשתלות השיער בטורקיה בימינו ביחס לניתוחי השתלות שהיו מתבצעים בישראל ובמערב קודם לכן? מדוע הציבור נוהר בהמוניו לטורקיה, משלם שם פחות כסף וזוכה לתוצאות טיפול טובות יותר ממש ברוב המקרים? כל הסודות על השתלות שיער בטורקיה, ועל דרכי ההשתלות שניתן להסדיר שם – במאמר מידע אחד.

השתלות בטורקיה 2021 לעומת השתלות במערב משנים קודמות

בעוד ההשתלות שהיו מתבצעות בבתי החולים הפלסטיים המובילים בעולם היו יקרות מאד, כאן המחיר נמדד על פי כמות הזקיקים ומסתכם תמיד לאלפי שקלים ולעתים לרבבות מהם – יותר בזול. בעוד אשר ניתוח השתלות שיער מערבי היה מקרה פרטי של ניתוח עור, בו נדרשו חיתוכים של עור עם שיערות כדי לתפור אותו לעור הקירח, כאן לא מדובר בכלל בניתוח, אלא בטיפול סמי כירורגי בו משתמשים במקדד שיער במקום בסכין מנתחים. ההשתלות עשויות להתבצע על בסיס הטמעת "אחד אחד" או בשיטה אלקטרונית באמצעות מכשיר אליו טוענים את הזקיקים שנאספו.

איסוף זקיקים לתרומות – הכירו את האפשרויות

כמעט תמיד האיסוף ייעשה מהעורך ומהצוואר. במידה והמטופל הוא קירח כמעט מלא או מלא, ניתן לספק לו מידע על לקיחת תרומות מאזורים שעירים שונים בחלל הגוף, ובמקרה זה השתלות שיער ייעשו בשלבים. בשלב הראשון יצמח קו השיער הראשון ויידרשו עוד 2 השתלות לפחות בכדי למלא שוב את הראש בשיער. היות ורוב הלקוחות באים בשביל טיפול אחד, ניתן להצביע בבירור מי הם: אנשים שאו שחסרות להם שיערות במפרצים הקדמיים, או שהן חסרות בקרחת אחורית בפדחת או שבשני המוקדים בייחד, מה שיוצר קו שיער בצורת משפך שנבלם על ידי קרחות הצד והחלק האחורי. אנשים אלה הם מעיקרי לקוחות השתלות שיער כשבכל מחזור ישנם כמה אנשים שנראים מושלם, אבל יש להם דברים קטנים לתיקון, למשל שיער מלא וארוך מאחורה, כשמקדימה ישנה נסיגה והגדלת המצח.

השתלות שיער לבעלי קרחות במפרצים ובפדחת

אנשים אלו, על אף המחסור החמור שחווים, ישלמו פחות כסף על השתלות שיער ממקביליהם בעלי השיער האחורי המושלם, אשר נדרש להם שיפור בקו המצח. הטיפול נקרא FUE, ובהרחבה Follicular Unit Extraction, קיבוץ יחידת זקיקים. בפועל זה אומר שאחרי קבלת זריקות ההרדמה, הרופאים והאחיות יוציאו את הזקיקים מהעורף, יהפכו את המטופל בכדי להוציא זקיקים גם מהצוואר, יפתחו ערוצים בקרחות ובמפרצים, וישתלו זקיק אחר זקיק בשיטת "אחד אחד" ובכך ישלימו את אוסף הזקיקים שקצרו ליחידות השתלה. בתוספת 80-100 אירו נוספים ניתן יהיה להמיר את המקדד אתו פותחים ערוצים ממתכת לכזה שעשוי אבן ספיר. יש בו חוד יותר חד ויותר דק, מה שמאפשר מקום ליותר זקיקים.

השתלות שיער לבעלי שיער כמעט מלא עם מחסור קל באזור המצח

אנשים אלו יידרשו לשלם עבור השתלות שיער את המחיר היקר ביותר. ההפרש בין טיפול זה לבין FUE נע סביב 200 אירו. טיפול זה נקרא DHI ובהרחבה, Direct Hair Implementation. המטרה היא ליצור בקו הקדמי, בחזית של השיער המושלם של המטופל, מעין כובע עם ערוצים וזקיקים מוטמעים בתוכם. הדרך לעשות זאת מתחילה כמו FUE, עם הרדמה והוצאת זקיקים מהעורף ומהצוואר. לאחר מכן, הזקיקים יוכנסו לתוך מכשיר דו ראשי, שראש אחד שלו הוא חוד לפתיחת ערוצים, והראש השני הוא מלקח אלקטרוני ששולף זקיק מהמחסנית של המכשיר ומטמיע אותו בערוך שזה עתה נחרץ. בהכפלה על פני אלפי זקיקים, הטיפול נראה כמו ציור השתלה, רק שכאן לא מדובר על שלב התכנון אלא על הדבר האמיתי.

Published
Categorized as Main